Beyaz Saray Sözcüsü Andrew Bates, ABD Başkanı Joe Biden'in seçim yarışından çekilip çekilmeyeceği yönündeki iddiaları "kesinlikle yanlış" olarak reddetti. Habertürk'ün New York Times'a dayandırdığı habere göre, Biden'ın seçim yarışını sürdürme konusundaki tereddütleri, bir dostuna yaptığı açıklamalara dayanıyordu. Ancak Bates, bu iddiaların doğru olmadığını belirtti.

Biden, 27 Haziran'daki canlı yayın tartışmasının ardından performansı ve sağlık durumuyla ilgili eleştirilere maruz kalmıştı. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Biden'ın münazara günü soğuk algınlığı geçirdiğini ve seyahatlerden dolayı jet-lag yaşadığını söyledi. Jean-Pierre, Biden'ın sağlık durumunun iyi olmadığını kabul etse de, başkanlık yarışından çekilmeyeceğini vurguladı.

İsrail Güçleri BM Okuluna Saldırdı! 14 Sivil Hayatını Kaybetti İsrail Güçleri BM Okuluna Saldırdı! 14 Sivil Hayatını Kaybetti

Demokrat Partili Kongre üyesi Lloyd Doggett'in Biden'a yönelik çekilme çağrısının ardından, Beyaz Saray, Biden'ın hâlâ güçlü bir aday olduğunu ve yarıştan vazgeçmeye niyetinin olmadığını açıkladı.

Muhabir: Kardelen ÖZDEMİR