Beyaz Saray, Başkan Joe Biden'ın sağlık durumuyla ilgili spekülasyonları sonlandırmak amacıyla bir açıklama yayımladı. ABD Başkanı'nın sağlığı ve Parkinson hastalığı uzmanı Dr. Kevin Cannard'ın Beyaz Saray'a yaptığı ziyaretler hakkında tartışmalar son günlerde artış göstermişti.

Beyaz Saray, geçen yazdan bu bahara kadar Parkinson uzmanı Dr. Kevin Cannard'ın sekiz kez Beyaz Saray'ı ziyaret ettiğini doğruladı. Bu ziyaretler sırasında Dr. Cannard'ın Biden'ın kişisel doktoru ile de en az bir kez görüştüğü belirtildi. Açıklamada, Dr. Cannard'ın Beyaz Saray Tıbbi Birimi'nin nöroloji danışmanı olarak görev yaptığı vurgulandı.

Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre'in Açıklamaları

Basın sekreteri Karine Jean-Pierre, Biden'ın sağlık durumuyla ilgili olarak gazetecilerin sorduğu Parkinson tedavisi sorularına net cevaplar verdi. Jean-Pierre, Biden'ın Parkinson tedavisi görmediğini, ilaç almadığını ve yıllık fiziksel muayeneler sırasında bir nöroloğa gittiğini ancak bunun rutin bir uygulama olduğunu söyledi.

Donald Trump mitingde silahlı saldırıya uğradı! Donald Trump mitingde silahlı saldırıya uğradı!

Dr. Kevin O'Connor'ın Notu ve Ek Ayrıntılar

Başkan Biden'ın doktoru Dr. Kevin O'Connor da bir not yayımlayarak, Dr. Cannard'ın yıllık muayeneler sırasında Biden'ı muayene eden nöroloji uzmanı olduğunu belirtti. O'Connor, Biden'ın yıllık muayenesi dışında başka bir nöroloğa görünmediğini ve kamuoyunun sağlık durumuyla ilgili doğru bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Muhabir: Kardelen ÖZDEMİR