Kulüp tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, uzun yıllar Beşiktaş formasını onurla taşıyan ve son olarak Futbol Akademi İdari Menajerliği görevini üstlenen Suat Taştan'ın vefatı büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Açıklamada, "Kulübümüze uzun yıllar boyunca futbolcu olarak da hizmet etmiş olan Futbol Akademi İdari Menajerimiz Suat Taştan’ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Suat Taştan’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

suat

Suat Taştan kimdir ?

Suat Taştan, 4 Ağustos 1954 tarihinde Samsun'da doğmuş ve orta saha pozisyonunda kariyer yapmış bir Türk futbolcusudur. Beşiktaş'ın yanı sıra Kütahyaspor ve Edirnespor formalarını da giyen Taştan, futbolculuk kariyerinde önemli izler bırakmıştır. Beşiktaş camiası, onun kaybı nedeniyle derin bir üzüntü içindeler.

Kemer Belediyesi’nden Yeşil Kemer Spor Kulübü’ne Destek! Kemer Belediyesi’nden Yeşil Kemer Spor Kulübü’ne Destek!

Suat Taştan hangi yıllar Beşiktaş' ta oynamıştır ?

Suat Taştan, futbol kariyerine Beşiktaş'ta 1973 yılında başlamıştır. Beşiktaş'ta uzun yıllar futbol oynamış ve orta saha pozisyonunda görev almıştır. Suat Taştan, Beşiktaş'ta 1973-1984 yılları arasında forma giymiş ve bu süre zarfında takımının başarılarına önemli katkılarda bulunmuştur.

Kaynak: Nihat Saraç