Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bedelli askerlik hizmetine dair önemli bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamada, bedelli askerlik hizmeti için geçerli olan ücret ve ek ücret tutarlarının, Askeralma Kanunu gereğince 1 Temmuz itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncelleneceği belirtildi.

28 Haziran Son Gün

MSB'nin yaptığı açıklamada, mevcut bedel tutarı üzerinden bedelli askerlik hizmetine başvurmak isteyen yükümlülerin, 28 Haziran'a kadar başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlamalarının önem taşıdığı vurgulandı. Bu tarihe kadar işlemlerini tamamlayan yükümlüler, yeni ücret güncellemesinden etkilenmeyecek.

Memur Aylık Katsayısına Göre Güncelleme

1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak yeni bedel ve ek bedel tutarları, memur aylık katsayısına göre yeniden belirlenecek. Bu, mevcut ekonomik şartlara uygun olarak bedelli askerlik ücretinin artacağı anlamına geliyor.

G Q1 X I K X A A A E U

Resmi Gazete'de Yeni Karar! 14 Temmuz 2024 Pazar Bugünün Kararları Neler? Resmi Gazete'de Yeni Karar! 14 Temmuz 2024 Pazar Bugünün Kararları Neler?


Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, 'Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı Askeralma Kanunu gereğince 1 Temmuz itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecektir. Mevcut bedel tutarı üzerinden bedelli askerlik hizmetine müracaat etmek isteyen yükümlülerin 28 Haziran'a kadar müracaat ve ödeme işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir.' denildi.

Bedelli askerlik yapacaklara kötü haber: Dev zam yolda! Bedelli askerlik yapacaklara kötü haber: Dev zam yolda!

Kaynak: Haber Merkezi