Bahçelievler Zafer Mahallesi Yadigar Sokak’ta bulunan 7 katlı bina, sabaha karşı büyük bir gürültüyle kısmen çöktü. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, çöken binanın 1980 yapımı olduğunu ve 4 katlı olarak inşa edildiğini belirtti. Ancak, 1994 yılında binaya kaçak olarak 3 kat daha eklenmiş.

Başkan Bahadır, binada 9 daire bulunduğunu ve yaklaşık 40 kişinin yaşadığını söyledi. Geceleyin sarsıntı ve çökme sesi duyulmasının ardından tüm sakinler dışarı çıktı. Binanın 1, 2 ve 3. katları toprağa doğru çökerken, üst katlar (4, 5, 6 ve 7. katlar) toprak üzerinde kaldı.

Antalya'da kaçak içki operasyonu: 800 litre bandrolsüz içki ele geçirildi Antalya'da kaçak içki operasyonu: 800 litre bandrolsüz içki ele geçirildi

Hayatını kaybeden olmadı

Çökmenin ardından, çevredeki 4 apartman boşaltıldı ve sakinler otellere yerleştirildi. Bahçelievler Belediyesi’nin arama kurtarma ekipleri ve AFAD, olay yerine gelerek dinleme ve arama çalışmaları yaptı. Neyse ki, olayda yaralanan veya hayatını kaybeden olmadı.

Başkan Bahadır, 1999 depremi öncesi yapılan tüm binaların çürük olduğunu ve kentsel dönüşümün önemini vurguladı. Bahçelievler’de 165 binanın kentsel dönüşüme gireceğini belirtti ve vatandaşları binalarını yenilemeye çağırdı.

Kaynak: İHA