Ünlü model Azra Akın, önceki gün Etiler’de objektiflere takıldı. Makyajsız haliyle dikkat çeken Akın, doğal güzelliği ile göz doldurdu.

Azra Akın ve Aile Hayatı

2017 yılında Atakan Koru ile evlenen ve mutlu bir evlilik sürdüren Azra Akın, 2018 yılında oğlu Demir’i dünyaya getirerek anne olmanın heyecanını yaşadı.

Azra Akın’ın Günlük Hayatı

Azra Akın, Etiler’deki bir kırtasiyeden çıkarken görüntülendi. Okul masrafları için alışveriş yaptığını belirten Akın, “Okul masrafları. Kırtasiyeden çıktım. Bir şeyler aldım. Siz nasılsınız?” şeklinde konuştu.

Azra Akın’ın Gelecek Planları

Ünlü model, aktif olma çabasında olduğunu ve aklında birkaç proje olduğunu belirtti. “Şu an aktif olma çabasındayım açıkçası. Bir şeyler yapıyorum ve aklımda olan bir kaç şey var. İnşallah uygulama zamanı geldiğinde konular hakkında daha da detaylı konuşuruz” dedi.

Azra Akın’ın Doğal Güzelliği Tekrar Gündemde

Azra Akın’ın makyajsız hali bir kez daha dikkat çekti. Doğal güzelliği ile ön plana çıkan Akın, makyajsız haliyle de göz kamaştırdı.

Azra Akın Kimdir ?

8 Aralık 1981 yılında Hollanda'da doğdu.

Babası aslen Uşak'ın Karahallı ilçesinden bir zamanlar Eskişehirspor'da futbol oynamış Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun ve şimdi tercümanlık yapan Nazım Akın, annesi ise Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinden Hollanda'da öğretmenlik yapan Ayda Akın'dır.

Aile 1971 yılında Hollanda'ya yerleşmiştir. Akın'ın kendisinden iki yaş küçük Doruk adlı bir kız kardeşi vardır.

Altın Kelebek Heyecanı! İşte Ödüllerin Sahipleri! Altın Kelebek Heyecanı! İşte Ödüllerin Sahipleri!

1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır. Daha sonra 2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır.

İlk olarak Nijerya'da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkede Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra'ya alınmıştır.

Yarışma sonucunda Miss World ünvanını 1932'de Keriman Halis'in ardından Türkiye'ye Istanbul'a ikinci defa getiren kişi olmuştur. Bu ünvan 1954'de bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.

Manken - modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.

2004'de baş rolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterini canlandırmıştır. 2009'da Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Kemal Başar'ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır.

Acun Medya tarafından Show TV'de düzenlenen Yok Böyle Dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur. 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol almıştır.

2012'de M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır.

2014 yılında Kanal D'de yayınlanan Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak Gülten rolünü canlandırdı. Son olarak 2014 yılında konuk olarak Arkadaşım Hoşgeldin'e katılmıştır.

Eylül 2014'de vizyona giren Çilek isimli filmde başrol olarak oynamıştır .

2015'de baş rollerini İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu'nun paylaştığı Poyraz Karayel adlı diziye, Çiğdem karakteriyle katıldı.

2017 yılında Atakan Koru ile dünya evine girdi.
 

Kaynak: Kamer Durdu