Yeni bir hayat bu!

 • Aysel Bereke

  Aysel Bereke Yazı Arşivi
  17 Eylül 2020 /   1273 Okunma

  Yeni bir hayat bu!

  Hepimizin hayata dair planları vardı. Kendimizce her şeyi sıraya koymuştuk. Oysa hayat düz mantıkla işlemeyen bir düzenek! “ Hayat, siz başka şeyler planlarken, olan şeylerdir.” demiş biri. Hakikaten çok doğru, çünkü hayat sizi beklemiyor. Sizin planlarınıza uygun da gitmiyor! İşte pandemi belası da böyle bir kötü sürpriz oldu hayatımız için. Gerçi artık alışık olduğumuz bir hayatımız var mı, orası da tartışılır!

  Bazen büyük değişimler olur hayatımızda. Zor gelir ama yaparız. Düşünsenize, güvenli ve düzenli yaşamlarımızın sığ limanlarında demir attığımız o kolay ve alışılmış düzenlerimizi, değiştirme kararı aldığımız anlardan söz ediyorum. Gerçi normalde çok az kişi cesaret eder buna ama, “kovid 19” hepimizi mecbur etti! Düşünmesi bile bizi korkutan şeyleri yaşıyoruz.

  Alıştığımız sosyal yaşam, alıştığımız şehir, alıştığımız dostlar, iş yaşamımız her şey ama her şey değişti artık. Ne yakınlarımız, ne dostlarımız ne de arkadaşlarımızla ilişkilerimiz ve iletişimimiz eskisi gibi olacak! Her şeyden soyutlanmış bir hayata doğru yelken açıyoruz! Ne zaman fırtına çıkacağı bilinmeyen kocaman bir denize açılır gibi, dolu dizgin bir macera yaşamaya hazır olmak zor iştir doğrusu! Aslında savaşmaya hazır olmaktır!

  Gelecek günlerin ve yaşanması gereken hayatın, eskisinden daha iyi ya da daha kötü olacağını bilmeden, bu savaşı yaşamak, alıştığımız her şeyden soyutlanmak, başlı başına maceracı bir ruha sahip olmayı ve her şeyi cesaretle
  göğüslemeyi gerektirir. Hele buna geçmişte yaşadığımız acı tatlı anıları hiç istemediğimiz anlarda bile bize çağrıştıran o küçük ayrıntıları ve burnumuzun direğini sızlatan özlemleri de eklersek, zordur yeni hayata alışmak!

  Yalnızlaştığımız ve yaşamak için evlere kapandığımız bu yeni hayata hazır mısınız?


Yorum Yap