TSK’da en fazla şehit ve gazi veren uzman çavuşlara yapılan baskılar gün geçtikçe artıyor. Kadro sorunu başta olmak üzere bir çok sorunla karşı karşıya kalan uzman çavuşlar bir çok açıklama ile haklarını aramaya devam ederken bugün 4 acı haber arka arkaya geldi.

Ayrı birliklerde görev yapan 4 asker arkasında mektup bırakarak hayatına son verdi. Sosyal medyada bazı kullanıcıların yaptığı paylaşıma göre Uzman Çavuş Ökkeş Gök, Uzman çavuş Ümit Sayhan, Uzman Çavuş Yavuz Atman ve İskenderun’da ismi öğrenilemeyen bir uzman çavuşun mektup bırakarak intihar ettiği iddia edildi. Resmi kurumlardan henüz herhangi bir açıklama gelmezken, sosyal medyada kullanıcıların tepkisi ise çığ gibi büyüdü.

G Bo P Ms V Xk A Acg Xc

Uzman Çavuş'un intihar Uzman Çavuşun mektubu

Uzmanlar federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici yaptığı açıklamada, 'Bir günde ayrı birliklerde ayrı olaylar nedeniyle 4 Uzman Çavuş ne yazık ki intihar etti. Amirleri tarafından Baskı mobing tehditin etkili olduğu Uzman Çavuş Ökkeş Gök’ün bıraktığı mektupta açıkça görülüyor. Uzman çavuş Ümit Sayhan, Uzman Çavuş Yavuz Atman ve İskenderun’da  bir uzman çavuşta intihar etti. İdari tahkikatları sürüyor. En ufak bir hatada mesleğiyle tehdit etme hakkını amire verirseniz bu çocukların vebaline girersiniz. Her 4 olayın takipçisiyiz. Sebep olan her kim ise gerekli cezayı alana kadar davaların peşini bırakmayacağız' diyerek konunun takipçisi olacaklarını duyurdu.

Motosiklet sürücüsüne dehşeti yaşattı Motosiklet sürücüsüne dehşeti yaşattı

Aynı günde 4 uzman çavuş mektup bırakarak intihar etti!

Kaynak: Kamer Durdu