Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), yerel kalkınmayı ve kadın istihdamını artırmak amacıyla ATSO Grow Up Hızlandırma Programını başlattı. Bu program, ATSO üyesi teknoloji firmalarına yönelik olarak düzenleniyor.

Programın Amacı

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, programın amacının iş fikrini hayata geçirmiş, en az bir üründe ticarileşmiş, satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunan teknoloji girişimcilerinin iş modellerini geliştirmek, büyümelerini hızlandırmak ve ulusal ve uluslararası pazarda yayılımlarını sağlamak olduğunu belirtti.

Programın İçeriği

Program, 6 aylık bir süreçte 8 firmaya yatırım, satış, iş birliği geliştirme gibi konularda destek verecek. Ayrıca, program kapsamında girişimci yatırımcı eşleşme etkinliği de gerçekleştirilecek.

Katılımcılar

Programa, en fazla 3 yıldır sektörde faaliyet gösteren, tohum ya da erken yatırım seviyesine ulaşmış ve maksimum 7 milyon TL ciroya sahip olan 8 firma katılabilecek.

Kadın İstihdamı

Program, hem üretimde hem de pazarlamada çalışan kişi sayısını artırmayı ve kadın istihdamını teşvik etmeyi hedefliyor. Ayrıca, “Yüksek Verimli Tavuk Yetiştiriciliği” kursunu başarıyla tamamlayan kooperatif üyesi kadınlara yumurta tavuğu yetiştiriciliği konusunda uygulamalı eğitimler verilecek.

İsrailliler KKTC’de binlerce dönüm arazi aldı İsrailliler KKTC’de binlerce dönüm arazi aldı

Son başvuru tarihi 20 Aralık 2023 olan ATSO Grow Up Hızlandırma Programı, girişimcilerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamayı hedefliyor.

Kaynak: ATSO/ Bülten