Sokak çocuklarının hayatı genellikle zorlu ve acı doludur. Uyuşturucu, şiddet, cinsel taciz ve açlık gibi zorluklarla karşı karşıya kalan bu çocukların çoğu, yirmi yaşını bile göremez. Ancak ‘Köksüzler’ olarak adlandırılan beş sokak çocuğu, bu kaderi değiştirmeyi başarır. En büyüğü 13, en küçüğü 6 yaşında olan bu çocuklar, biri kız, biri otistik, çöplükte buldukları bir bebekle birlikte hayatta kalma mücadelesi verirler. ‘Ateş Kuşları’ adlı hikaye, bu çocukların zorluklara, acılara ve her şeye rağmen nasıl kadere karşı koyduklarını anlatır. Bu çocuklar, hayatın zorluklarına rağmen umutlarını ve direnişlerini asla kaybetmezler 

Ateş Kuşları oyuncu kadrosunda kimler var?

İlayda Alişan, dizide Gülayşe Ateş'i karakterini canlandırıyor. 

26 Şubat 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım okudu. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yaptı.

Hande Soral, dizide Mercan Ateş'i karakterini canlandırıyor.

2 Şubat 1987 tarihinde Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelmiştir. Üniversiteye kadar Bursa'da yaşayan güzel oyuncu, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Oyunculuğa geçişi tamamen tesadüf üzerine gerçekleşmiştir. 2008 yılında Komedi Dükkanı isimli programa seyirci olarak katılan Soral, yapımcının oyunculuk teklifi üzerine mesleğe adım atmıştır. İlk projesi Küçük Kadınlar isimli dizidir. Bu dizide 3 yıl boyunca başarılı bir şekilde rol almıştır. 2014 yılında Show Tv'de yayınlanan Yılanların Öcü dizisinde başrol Fatma'yı canlandırmıştır. 2017 yılında İsmail Demirci ile hayatını birleştiren Hande Soral'ın ilk bebeği Ali 30 Mayıs 2022 tarihinde dünyaya geldi.

Burak Tozkoparan, dizide Barbaros karakterini canlandırıyor. 

Rizeli anne ve babadan dünyaya gelmiştir. Finali 2 Nisan 2011'de Bostancı Gösteri Merkezinde yapılan 14. Liselerarası Müzik Yarışması'nda Enstrüman dalında bateri ile olmuştur. Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesini temsil ettiği yarışma sonrasında eğitimine Okan Üniversitesinde Sinema ve Televizyon Bölümünde devam etmektedir. Müzik kariyerinde pek çok grupla birlikte çalışmıştır. Bir dönem "Olcayto Ahmet Tuğsuz’un eşliğinde kurulan Pervane grubunun bateristliğini yapmıştır.

Oyunculuk kariyerinde ilk adımı; 2014-2017 yılları arasında Star TV'de yayımlanan Paramparça dizisindeki Ozan Gürpınar karakteriyle olmuştur. İlk sinema filmi ise; Gönenç Uyanık'ın yönettiği, 12 Şubat 2016'da vizyona giren Hesapta Aşk'tır. Filmde Mert karakterini canlandırmıştır.

Görkem Sevindik, dizide Ali Ateş'i canlandırıyor. 

Görkem Sevindik, 17 Ekim 1986 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Ünlü oyuncu eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tamamladı.
İlk oyunculuk deneyimini 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı sevilen karakter Pusat ile yaşayan Görkem Sevindik, Kalbim Seni Seçti, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ramo ve Söz gibi yapımlarda rol aldı. Son olarak ise Kahraman Babam adlı dizinin başrolünde Uğur Eser karakterini canlandırdı

Pandemi döneminde hayatlarını basından uzak gerçekleştirdikleri evlilikle birleştiren Kübra Siyahdemir ile Görkem Sevindik çifti, bir de erkek çocuğu sahibi oldu.

Erdem Şanlı, dizide Zıpkın Ateş karakterini canlandırıyor.

02.09.1996 ‘da İzmir’de doğdu. Boşnak bir ailenin en büyük çocuğu, üç kardeşler. Babası özel şirkette satış temsilcisi ve spor kulübü başkanı, annesi emekli muhasebeci. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünü kazanıp okumak için İstanbul’a geliyor. Önce tv projelerinde kamera arkasında reji olarak çalıştı. Daha sonra oyuncu Rıza Kocaoğlu oyuncu koçluğunu yaptı. İlk TV dizisi Avlu projesi oldu. Ertan Saban’ın gençliğini canlandırdı. Daha sonra 2019 yılında Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Burak Sergen’in oğlu Dinçer karakterine hayat verdi. Tims yapım şirketinin sinema Filmi olan “Kovala” da Melis Sezen’in ağabeyi Meto karakterini canlandırdı. Erdem Şanlı son olarak O3 Medyanın iddialı dizisi 'Son Yaz' projesinde Kaan karakterine hayat verdi.

Emir Çubukçu, dizide Sabit Ateş karakterini canlandırıyor.

1990 yılında İstanbul'da doğan Emir Çubukçu, 2008 yılında İtalyan Lisesi'ni bitiremiştir. 2012 yılında da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Üniversitede öğrenim gördüğü sırada çeşitli tiyatro oyunlarında rol alan Emir Çubukçu'nun ilk dizi ve oyunculuk deneyimi Karadayı dizisi sayesinde olmuştur. Dizideki Osman karakteri sayesinde de geniş kitle tarafından tanınmıştır. Genç oyuncu ayrıca Semiha Berksoy Opera Vakfında da bir süre asistanlık yapmıştır.

emir-cubukcu-kimdir-emir-cubukcu-kac-yasinda-15559059_4032_amp

Ali Önsöz, dizide Kara karakterini canlandırıyor.

Ali Önsöz, 2000 yılında Antalya’da dünya’ya gözlerini açmıştır. 23 yaşındaki olan genç oyuncu oyunculuk kariyerine 2021 yılında Sana Söz isimli dizi ile başlamış ve Bora karakterini canlandırmıştır. Aktif oyunculuk kariyerine devam eden oyuncu son olarak 2023 yılında Ateş Kuşları dizisiyle dikkat çekmiştir.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 172752

Boncuk Yılmaz, dizide Nazmiye karakterini canlandırıyor

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Trenle seyahat ederken Ahmet Uluçay ile tanışmasıyla birlikte, 2004 yılında Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filmiyle oyunculuğa başlamıştır. Bu filmdeki 'Nihal' rolüyle aynı yıl düzenlenen yirmi altıncı SİYAD Türk Sineması Ödülleri'nde 'Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü'nü almıştır. Bu filmdeki başarısıyla beraber, 'Kızlar Yurdu', 'Sıla' ve 'Haneler' gibi yapımlarda bulunmuştur.

Mayıs 2013'te kendisi gibi oyuncu olan Fethi Kantarcı ile evlenmiştir.Evliliğinden Kılıç Ali Kantarcı adında bir oğlu olmuştur

Lilya İrem Salman, dizide Hüma karakterini canlandırıyor.

Lilya İrem Salman 1999 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde eğitim gören Salman Kardeşlerim dizisiyle oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Salman, 1.65 cm boyunda 58 kilo ağırlığındadır. Rol aldığı Kardeşlerim dizisindeki Talya karakteriyle adından söz ettirmektedir.

Ahmet Saraçoğlu, dizide Çatal karakterini canlandırıyor

Ahmet Saraçoğlu, 24 Eylül 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tam ismi Ahmet Yelan Saraçoğlu’dur. Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitim alan Ahmet Saraçoğlu, 2005 yılında bir grup sanatçıyla birlikte İstanbul Kraliyet Tiyatrosunu kurdu.

Kameralar karşısına ilk kez 1995 yılında yayınlanan Çiçek taksi dizisi ile geçen Ahmet Saraçoğlu; Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Tatlı Hayat, Yeditepe İstanbul, Havada Bulut, Unutma Beni, Esir Şehrin İnsanları, Hürrem Sultan, Sultan Makamı, Gülizar, Kadın İsterse, Tam Pansiyon, Tombala, Hırsız Polis, Yaprak Dökümü, Türkan, Al Yazmalım, Türkan, Bu Son Olsun, Böyle Bitmesin, Galip Derviş, Boynu Bükükler, Hayat Öpücüğü, Sadakat, Hayat Şarkısı ve Rüzgarın Kalbi gibi yapımlarda yer almıştır.

Ahmet Saraçoğlu, şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Benim Tatlı Yalanım dizisinde Şevket karakterine hayat vermektedir. Ahmet Saraçoğlu, 1.71 metre boyunda, 70 kilo ve Terazi burcudur.

Melikgazi'de tarih ve kültür yeniden hayat buluyor Melikgazi'de tarih ve kültür yeniden hayat buluyor

Gonca Cilasun, dizide Hacer karakterini canlandırıyor

Gonca Cilasun, 1966 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Arka Sıradakiler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Gonca Cilasun; Kalbim Yangın Yeri, Karagül, Not Defteri, Kayıp, Benim Hala Umudum Var, Sudan Bıkmış Balıklar, Kanıt ve Adını Feriha Koydum dizilerinde rol almıştır.

Şimdilerde Star TV ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde Halise karakterine hayat veren Gonca Cilasun, 1.67 metre boyunda ve 58 kilodur.

Yeşim Dalgıçer, dizide Gazeteci karakterini canlandırıyor.

14 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul'da doğan Yeşim Dalgıçer, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Lisans eğitimi döneminde bir ajansa kayıt yaptı ve oyunculuk yapmaya başladı. 1998 yılında Türker İnanoğlu'nun yapımcılığında atv'de yayımlanan Affet Bizi Hocam isimli dizide "Mine Akçalı" karakterini canlandırarak profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. 2009-2013 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Sakarya Fırat dizisinde "Ayda Teğmen" karakterini canlandırdı. 2015-2016 yılları arasında ise FOX'ta yayımlanan İnadına Aşk dizisinde "Leyla Aksoy" karakterini canlandırdı

Kaynak: HABER MERKEZİ