Asgari ücrete ara zam talepleri, Temmuz dönemi öncesinde etkili bir şekilde gündemde kalmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'e bağlı sendikaların oluşturduğu İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu (İİSŞP), 26 Haziran'da miting düzenleyerek sesini duyuracak.

Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yüzde 2,5 oldu Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yüzde 2,5 oldu

İİSŞP: "İnsanca Yaşam İçin Ücretlerimize Temmuz'da Ek Zam İstiyoruz!"

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu (İİSŞP), sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, asgari ücrete yapılan ara zam talebiyle ilgili olarak 26 Haziran Çarşamba günü Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda saat 19.30'da miting düzenleyeceklerini duyurdu. Platform, "Yoksulluk sınırının 61 bin TL'yi geçtiği ülkemizde sefalet düzeyinde ücretlerle çalışmak istemiyoruz. Sesimizi duyurmak için buluşuyoruz" şeklinde paylaşımda bulundu.

Ara Zam Özel Sektör Çalışanlarını da Etkiliyor

Asgari ücrete yapılan ara zamların özel sektör çalışanlarını da etkilediği belirtiliyor. Ekonomi yönetimi ve iş dünyasının açıklamalarına rağmen, memur ve emekli zammı gibi beklentiler içinde olan milyonlarca çalışan ve uzmanlar, asgari ücrette artışın önemli olduğunu vurguluyorlar.

Kaynak: Haber Merkezi