Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde Yüzüncü Yıl Caddesi üzerinde gerçekleşen olayda, ticari taksi sürücüsü Erman, müşterisini korumak isterken şok bir saldırıya maruz kaldı.

Erzurum-Artvin Yolunda Heyelan Sonucu Kaybolan Bebek Aranıyor Erzurum-Artvin Yolunda Heyelan Sonucu Kaybolan Bebek Aranıyor

Olay Anı: Taksiyi Durduran Şahıslar

Bağlı olduğu taksi durağından müşteri aldıktan sonra seyir halindeki Erman isimli ticari taksi sürücüsü, arkasında bir araç olduğunu fark etti. Yüzüncü Yıl Caddesi'nde beyaz bir araç tarafından önü kesilen taksiye, araçtan inen iki kadın ve iki erkek şahıs müdahale etmeye çalıştı.

Şoförün Müdahalesi ve Olayın Gelişimi

Taksi şoförü, müşterisinin zarar görmemesi için araçtan inerek müdahale etmeye çalıştı. Ancak araç içindeki yolcu kapıları kilitlediği için şahıslar yolcuyu indiremedi ve ardından araca zarar vermeye başladı. Olayın gerginleşmesi üzerine şoför, hayatının şokunu yaşadı ve panikle aracın sürücü koltuğuna geçen müşteri ile olay yerinden hızla uzaklaştı.

Polis Merkezine Teslim Edilen Aracın Durumu

Taksi şoförü, aracının arkasından bakakalarak şahısların kaçtığı beyaz aracı takip etmeye çalıştı. Kısa süre sonra müşterinin araçla en yakın polis merkezine giderek teslim olduğu öğrenildi. Ticari taksi şoförü de olaydan sonra polise haber verilmesinin ardından aracını güvenli bir şekilde polis merkezinden teslim aldı.

Kaynak: İHA