Köfteci Yusuf'ta QR kod ile ödeme problemi! Ercan Faraş yaşadıklarını anlattı Köfteci Yusuf'ta QR kod ile ödeme problemi! Ercan Faraş yaşadıklarını anlattı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yürütülen “Sanayide Kadın Eli Projesi”, sanayi sektöründe kadın iş gücünü artırmayı hedefliyor. Proje kapsamında eğitim alan 15 kadın, yüksek puanlarla yüzde 100 başarıya ulaştı.

Projenin Amacı Ne? 

ATSO Başkanı Ali Bahar, projenin kadınların sanayide etkin rol alması için atılmış önemli bir adım olduğunu belirtti. Bahar, katılımcıların gösterdiği büyük başarıyı, doğru eğitim ve azmin birleştiğinde neler başarılabileceğinin en güzel örneği olarak nitelendirdi.

Eğitim Süreci 

“Çelik Kaynakçılık Mesleki Yeterlilik Belgelendirme” kursuna katılan 15 kadın, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. İki aylık eğitim sürecini başarıyla tamamlayan kadınlar, akredite belgelendirme merkezi olan TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirilen sınavda yüksek puanlar alarak sertifikalarını aldı.

İstihdam ve Gelecek Planları

Başkan Bahar, eğitimlerin sektörün ihtiyaçlarına paralel olarak revize edildiğini ve bu alandaki kaynakların etkin kullanımını sağlamak için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Temmuz ayı başında iş görüşmelerine başlayacak olan kadınlar, sektörde aranılan belgeli ve nitelikli iş gücü olacak.

Nitelikli İş Gücü Talebine Çözüm

Başkan Bahar, birden fazla kurumun iş birliği ile düzenlenen eğitimlerin başarıya ulaşmasının güzel bir örnek teşkil ettiğini ifade etti. Bahar, “Kadınlarımızın sektördeki yerini güçlendirmek adına önemli bir adım attık. Nitelikli iş gücü talebine çözüm üretmek ve daha birçok mesleki alanda yenilikçi eğitimler açmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: ATSO/ Bülten