Antalya Valisi Hulusi Şahin, son günlerde Antalya sahillerine vuran cesetler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, bu durumun bir seri katil sonucu olmadığını, ancak yanı başımızda süren ve Gazze’de insanlık dramına tanık olduğumuz bir soykırım savaşı olduğunu belirtti.

Kıyıya Vuran Cesetlerin Sebebi

Vali Şahin, kıyıya vuran parçalanmış insan bedenlerinin ardından “kentte seri katil mi var?” sorularının sorulmaya başlandığını belirtti. Ancak Şahin, bu durumun belki bir seri katil cinayeti olmadığını, ancak yanı başımızda süren ve Gazze’de insanlık dramına tanık olduğumuz bir soykırım savaşı olduğunu ifade etti.

Eski Sevgilisini Tabancayla Yaralayan Şahıs Adliyeye Sevk Edildi Eski Sevgilisini Tabancayla Yaralayan Şahıs Adliyeye Sevk Edildi

Sokak Hayvanlarına Kısırlaştırma Çağrısı

Vali Şahin, sokak hayvanları ile ilgili gelen sorulara yanıt verdi. Şahin, sokak hayvanlarıyla ilgili kanunların açık olduğunu ve bu konuda yerel belediyelere düşen görevlerin belirli olduğunu belirtti. Şahin, bu işin itlaf ederek veya hayvanları bir araya sıkıştırıp atarak değil, kısırlaştırarak çözülebileceğini ifade etti.

Trafik Sorununa Çözüm

Antalya’da artan ve kangren haline gelen trafik sorunuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vali Şahin, yeni yollar açılmadan sorunun çözülemeyeceğini ifade etti. Şahin, Antalya’nın ilk sorununun başında trafik geldiğini ve şehrin büyümesiyle yazın merkez nüfusun 2 katına çıktığını belirtti. Şahin, yeni yolların yanında mevcut yollara da alt ve üst geçitlerle tekrar düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi