Antalya Valisi Hulusi Şahin, Kumköy sahilindeki ve Aksu Çayı'ndaki kaçak yapıların kaldırılması için planların hazır olduğunu belirterek, kurumların hukuki süreci başlatacağını açıkladı.

Denizler Halkındır Projesi Kapsamında Toplantı Gerçekleştirildi

Antalya Valisi Hulusi Şahin'in başkanlığında yapılan toplantıda, Kumköy sahilinde ve Aksu Çayı'nda bulunan kaçak yapıların Denizler Halkındır Projesi çerçevesinde kaldırılması planlandı.

Vatandaşlar Ücretsiz Olarak Yararlanacak

Vali Şahin, sahillerin kaçak yapılardan temizlenerek vatandaşların ücretsiz olarak kullanabileceği bir hale getirileceğini vurgulayarak, "Tüm kurumlarımıza gereken desteği vereceğiz ve bu işgalleri durdurmak için gerekli önlemleri alacağız" dedi.

Eşgüdüm Kurulu'ndan Sert Tepki: Yaşam Hakkını Savunmayan Bu Yasa Değişikliğini Kabul Etmiyoruz! Eşgüdüm Kurulu'ndan Sert Tepki: Yaşam Hakkını Savunmayan Bu Yasa Değişikliğini Kabul Etmiyoruz!

İlgili Toplantı Detayları

31 Mayıs'ta düzenlenen toplantıda, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve dönemin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin başkanlığında 28 ilin valisi ve il müdürlerinin katılımıyla plaj, sahil ve denizlerdeki kaçak yapıların kaldırılması için bir operasyon takvimi belirlenmişti. Antalya Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen son toplantıya, Vali Hulusi Şahin'in yanı sıra çeşitli kurumların yöneticileri katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi