Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan seyir terasında yaşanan dramatik olayda, polis ekiplerinin 1.5 saatlik çabası sonucunda bir genç intihardan vazgeçirildi.

Olayın Detayları

Saat 21.30 sıralarında meydana gelen olayda, Mehmet C. adlı genç, turistlerin ilgi gösterdiği panoramik seyir alanındaki cam korkulukları aşarak intihara teşebbüs etti. Yanında bulunan bir arkadaşı ve çevredeki vatandaşlara yaklaşmamalarını söyleyen genç, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

A W231846 03

Mustafa Sarıgül'den İlk Açıklama Geldi Mustafa Sarıgül'den İlk Açıklama Geldi

İkna Çabaları

Bölgeye gelen polis ekiplerinin yoğun ikna çabalarına rağmen genç, sürekli telefonla görüşme yaparak tepkisini gösterdi. Bu durum üzerine müzakereci polis memuru çağrıldı. Aynı zamanda gençle yakından tanıdığı olan arkadaşı da uzun süre boyunca onu ikna etmeye çalıştı.

Başarılı Müdahale

Müzakereci polis memurunun uzun süren görüşmeleri sonucunda Mehmet C., yardım sözü verilmesiyle eyleminden vazgeçirildi. İntihardan vazgeçen genç, korkulukların diğer tarafına geçerek polis memurlarıyla bir süre daha konuştuktan sonra polis merkezine götürüldü.

Kaynak: İHA