Antalya Bilim Merkezi, çeşitli proje yarışmalarında yer alacak öğrencilere sunulan desteklerin tanıtımını yaptı.

Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ne işe yarar? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ödem atar mı? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ne işe yarar? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ödem atar mı?

Bilim Yarışması ve Destekler

BİLİMFEST düzenleyicisi olan Antalya Bilim Merkezi, projesi olan öğrencilere desteklerini tanıtmak için bir toplantı düzenledi. İlköğretim, lise ve üniversite düzeyinde araştırma yapmak, proje geliştirmek ya da bilim yarışmalarına katılmak isteyen öğrencilere merkez, mentorluk, araç-gereç temini ve çalışma ortamı sağlıyor. Katılımcılara yarışmaları tanıttı ve çalışma imkanı sundukları AR-GE bölümünü gezdirdi.

Bilim Merkezi Arkanızda

Antalya Bilim Merkezi Müdürü Selim Tıraş, öğrencilere sundukları imkanları sonuna kadar kullanmalarını tavsiye etti. Toplantıya katılanların başarılı ve yetenekli olduğunu belirten Tıraş, “Akşam saatinde buraya geliyorsanız, bu merkez de sizin arkanızda duracak. Fikirlerinizi ve projelerinizi bilim kurulumuzun danışmanlığında geliştirebilir, eğitmenlerimizin deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.” dedi.

Kaynak: Kepez Belediyesi/ Bülten