Yerel Haberleri

Fener alayına Türk bayraklı çağrı

Fener alayına Türk bayraklı çağrı

Antalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında gelenekselleşen fener alayı için 150'ye yakın kurumun oluşturduğu Cumhuriyet İçin El Ele Platformu, 28 Ekim Pazar günü saat 18.00'de başlayacak yürüyüş için yine Türk bayraklarıyla tüm Antalyalılara katılım çağrısı yaptı. Gecede Ayna grubu ile Cem Adrian konser verecek.

Oku
KONESKOOP’tan enflasyonla   mücadeleye tam destek

KONESKOOP’tan enflasyonla mücadeleye tam destek

Enflasyonla mücadele seferberliğine bir destek de KONESKOOP’tan geldi. KONESKOOP Başkanı Durali Kolpak, “Üyelerimiz bu mücadeleye ellerinden gelen katkıyı koyacaktır” dedi.

Oku
Side Mahallesi’nde  Yörük Parkı kuruluyor

Side Mahallesi’nde Yörük Parkı kuruluyor

Muratpaşa Belediyesi, Sedir ve Cumhuriyet Mahallelerinin kesiştiği Akın Caddesi üzerinde Antalya’nın en büyük Yörük Kültür Parkı’nın inşa etmek için çalışmalara başladı.

Oku
Tütüncü, Kadınların Günü’nde

Tütüncü, Kadınların Günü’nde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal medya hesaplarından çaya davet eden hemşehrilerinin evlerine konuk olmaya devam ediyor.

Oku
Eskiler İletişim’de hayat buluyor

Eskiler İletişim’de hayat buluyor

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyosu ÜniFm 91.3 ekibi gerçekleştireceği geri dönüşüm projesiyle yeni binasına taşınan İletişim Fakültesi’ne yeni bir görünüm kazandırmayı hedefliyor.

Oku
4 yılda 100 proje 7 ödül

4 yılda 100 proje 7 ödül

Yeni nesil belediyecilik hamlesiyle 4 yılda 100 projeye imza atan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 7.ödülü Hastane Projesiyle Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'nden (SODEM) aldı. Genç’e, ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takdim etti.

Oku
Kepez’in bütçesi 350 milyon

Kepez’in bütçesi 350 milyon

Kepez Belediyesinin 2019 yılı tahmini bütçesi 350 milyon TL oldu. Bütçenin yüzde 41.88’ni yatırıma ayırdıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Seçim beyannamemizde vaat ettiğimiz 70 projenin tamamına yakınını gerçekleştirdik. Hatta vaat etmediğimiz birçok eseri de Kepez’e kazandırdık.” dedi.

Oku
Masal dünyası sokağa taşındı

Masal dünyası sokağa taşındı

Muratpaşa Belediyesi’nin 13 ülkeden 25 şehrin katılımıyla düzenlendiği 3. Kaleiçi Od Town Festivali, renkli, bir o kadar eğlenceli ve dikkat çekici geleneksel festival korteji yürüyüşüyle başladı.

Oku
 Karaloğlu’na YÖREX daveti

Karaloğlu’na YÖREX daveti

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetimi, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tuncay Polat’ı bu yıl 24-28 Ekim tarihlerinde ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 9’uncu Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e davet etti.

Oku
Üniversite’de Türkiye’nin ilk yerli çimi üretildi

Üniversite’de Türkiye’nin ilk yerli çimi üretildi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Songül Sever Mutlu TÜBİTAK tarafından desteklenen Türkiye’nin ilk yerli çim çeşidini tanıttı.

Oku