Yaşam Haberleri

1 yaşındaki bebeğe böbrek ve karaciğer nakli

1 yaşındaki bebeğe böbrek ve karaciğer nakli

Antalya'da 1 yaşındaki Eylül Asel Sarı'ya, aynı anda iki canlı vericiden böbrek ve karaciğer doku nakli yapıldı. Bu yaştaki bir bebeğe iki canlı vericiden naklin, Türkiye'de ilk olduğu kaydedildi.

Oku
Görme engellilere  bilgisayar atölyesi

Görme engellilere bilgisayar atölyesi

Altı Nokta Körler Derneği ve Muratpaşa Belediyesi işbirliği ile dernek üyelerinin kendilerini geliştirebilmesi amacıyla Ali Çetinkaya Caddesi’nde bulunan şube binasında bilgisayar atölyesi kuruldu.

Oku
Hekimlerden tepki

Hekimlerden tepki

Antalya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Tayyar Asrık, Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İşoğlu, Antalya'dan gelen doktorlar, Kemer'deki aile hekimleri ve hemşireler, Kemer Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Uzm. Dr. Kenan Özgen'i ziyaret etti. Doktorlar daha sonra olayın yaşandığı Çamyuva Aile Sağlık Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Oku
Devletimin adaletini bekliyorum

Devletimin adaletini bekliyorum

Antalya'nın Kemer ilçesinde, usulsüz rapor isteyen hastasının talebini reddettiği iddiasıyla bayılana kadar dövülen Uzm. Dr. Kenan Özgen (49), "Devlet adına, devletimin verdiği görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Usulsüz rapor vermedim. Bir imza atıp, devletimin verdiği yetkiyi suistimal etmedim. Şimdi de devletimin adaletini bekliyorum" dedi.

Oku
 Oran bağışında eşler ilk sırada

Oran bağışında eşler ilk sırada

Antalya'da özel bir hastanenin organ nakil merkezinde yılın ilk 6 ayında canlıdan yapılan 158 böbrek naklinde, bağış sıralamasında eşler ilk sırayı aldı. Eşleri, anneler, babalar, kardeşler ve evlatlar izledi.

Oku
   Tabiat rantı!

Tabiat rantı!

Tabiat Parkı’na dönüştürülen Kleopatra Koyu, seçimlere 15 gün kala işadamı Fettah Tamince‘nin firmasına 29 yıllığına tahsis edildi.

Oku
   Bu acıya yürek dayanmaz

Bu acıya yürek dayanmaz

Antalya'da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren Korkuteli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nde görevli ziraat mühendisleri Ezgi Görkem Şahin (31), sezaryenle alınan erkek bebeği ile Serap Tek (25) ve nişanlısı Okan Haluk Çalışkan'ın (32) cenazeleri yakınları tarafından morgdan alındı.

Oku
Sağlıkta şiddet var

Sağlıkta şiddet var

Antalya Tabip Odası ve Antalya Aile Hekimleri Derneği üyeleri düzenledikleri basın toplantısında son zamanlarda sağlık alanındaki şiddet olaylarının her geçen gün katlanarak arttığına vurgu yapıldı.

Oku
2 yıl önceki felaketi yaşamamak için

2 yıl önceki felaketi yaşamamak için

Antalya’nın Kumluca ilçesinde 2016 yılında Adrasan- Olympos ve Erentepe Mahallesi bölgesinde 20 bin dönümün kül olduğu orman yangını ile söndürme ve rehabilitasyon çalışmalarının anlatıldığı; fotoğraf ve metinlerden oluşan yangın hafıza noktası oluşturuldu.

Oku
İşçiye kadro müjdesi

İşçiye kadro müjdesi

İşçiye bayram müjdesi veren TES-İŞ Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, KİT'lerde çalışan üyeler için kadroya geçmeye yönelik görüşmelerin sürdürüldüğünü ve son aşamaya gelindiğini söyledi.

Oku