Siyaset Haberleri

Muratpaşa'ya çok yakınız!

Muratpaşa'ya çok yakınız!

AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muratpaşa Belediyesi'ni kazanmaya yakın olduklarını belirterek, "Muratpaşa kimsenin çiftliği ve tapulu malı değil" dedi. Taş, Muratpaşa'da sosyal demokratların oyunu alabilecek 5-6 ismin ön plana çıkmaya başladığını söyledi.

Oku
Sözen’den Türel’e yalanlama

Sözen’den Türel’e yalanlama

Manavgat Belediyesi, yazılı bir açıklama yaparak, geçtiğimiz hafta Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından basına servis edilen “Türel, Side’nin yıllardır bekleyen imar sorununu çözdü” başlıklı haberi yalanladı. Açıklamada, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Side konusunda çok hassas olduğuna vurgu yapılarak, “Büyükşehir Belediyesi’nce verilen bilgiler eksik olup, kamuoyunu yanıltıcı niteliktedir” denildi.

Oku
CHP’li muhaliflerden  KURULTAY çağrısı

CHP’li muhaliflerden KURULTAY çağrısı

Muharrem İnce destekçilerinin başını çektiği CHP'deki muhalif gruptan 'kurultay' çağrısı geldi. Yazılı olarak yapılan açıklamada "Partiyi yargıda tartıştırmayacağız dedik ve sözümüzün sonuna kadar arkasında duracağız. Olağanüstü Kurultay çağrısının yapılmaması halinde tüzüğümüzün verdiği tüm demokratik hakları, Tüzük Kurultayı da dahil olmak üzere kullanacağız" ifadelerine yer verildi.

Oku
İYİ Parti’de Bahşi’ye çifte koltuk

İYİ Parti’de Bahşi’ye çifte koltuk

İyi Parti’nin olağanüstü kurultayında tek aday olan Meral Akşener yeniden Genel Başkan seçilirken, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Genel İdare Kurulu(GİK)ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi.

Oku
Ulaşım esnafına müjde

Ulaşım esnafına müjde

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde toplu ulaşım hizmetini yürüten otobüs esnafının Büyükşehir’den her ay aldıkları 32 bin TL’lik gelir desteğinin, her yıl düzenli olarak arttırılması kararı alındı.

Oku
CHP’de imzacı delegeler  Ankara’da buluşuyor

CHP’de imzacı delegeler Ankara’da buluşuyor

CHP’de olağanüstü kurultay için imza veren delegeler, genel merkezin kurultay yapılmayacağını açıklamasının ardından yeni yol haritasını belirlemek üzere yarın Başkent Ankara’da buluşuyor..

Oku
Kılıçdaroğlu, Budak’ı çizdi !..

Kılıçdaroğlu, Budak’ı çizdi !..

Olağanüstü kurultay tartışmalarını bitirmeyi amaçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin A takımı olarak bilinen yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu açıkladı. CHP’nin yeni A Takımı’nda daha önce İşveren Sendikaları ve Odalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak koltuğunu kaybetti.

Oku
FETÖ’cülerin ‘Kapı zili’  kurnazlığı  sökmedi

FETÖ’cülerin ‘Kapı zili’ kurnazlığı sökmedi

Antalya'da, FETÖ/PDY üyelikleri nedeniyle adli işlem gören ve ihraç edilen öğretmenlerin yasadışı kurdukları etüd merkezlerine eş zamanlı operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. FETÖ’cülerin yasa dışı etüd merkezi haline getirdikleri dairelerin zillerine yakalanmamak için kod adlarını yazdıkları, yeni tanıştıkları kişilere kod adlarını söyledikleri ortaya çıktı. Gaybubet evlerinde ise 5 FETÖ’cü yakalandı.

Oku
‘Bu kurultay ya olacak, ya olacak’

‘Bu kurultay ya olacak, ya olacak’

CHP Genel Merkezi, önceki gün yeterli imzanın toplanmadığını açıklayarak kurultay tartışmasına nokta koymak istedi ancak muhalifler anında çok sert çıkış yaptı. “Bu kurultay ya olacak, ya da olacak” diyen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "1030 doğal delegenin 630'u kurultay için imza attı. 15 milyon kişinin iradesini 15 kişi belirleyemez” şeklinde konuştu.

Oku
CHP’li Şahin’den Türel’e  ‘Bu da mı yalan?’

CHP’li Şahin’den Türel’e ‘Bu da mı yalan?’

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’in akrabalık bağının olmadığını öne sürdüğü Faik Şenli’nin teyzesinin oğlu olduğu gibi, asistanlığını da yaptığını öne sürerek, ‘Bu da mı yalan?’ sorusunu yöneltti.

Oku