Özel Haber Haberleri

Beklenen oldu!

Beklenen oldu!

Akdeniz Gerçek’in 4 Ekim’de manşetine taşıdığı Real AVM’nin yerine yapılması planlanan Kozzy AVM’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetindeki alanın satışını beklediğine ilişkin “Bu satış mı beklendi!” haberi dün gerçek oldu. Belediye, AVM projesinin cadde kısmındaki 4004 metrekarelik Özel Proje Alanı’nı ihale etti. İhaleyi tek katılımcı olan Kozzy AVM’yi hayata geçirmeyi planlayan Kuzguncuk Gayrimenkul aldı.

Oku
Sessiz eylem ses getirdi

Sessiz eylem ses getirdi

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, son yıllarda giderek artan şiddeti protesto etmek, ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’nın çıkarılmasını sağlamak amacıyla Antalya ile birlikte Türkiye çapında sürdürdükleri sessiz eylemin ses getirdiği söyledi. Şahin, ‘’ Bizim istediğimiz aslında sorunumuzu vatandaşlarla buluşturmaktı bunun çokta işe yaradığını düşünüyoruz’’ dedi.

Oku
Paşa Çarşı karıştı!

Paşa Çarşı karıştı!

Meltem Balık Pazarı’nın yıkılmasının ardından Muratpaşa Belediyesi tarafından referandumla ‘sosyal ve kültürel alan’ yapılmasına karar verilen ama ihale edilip yine içkili balık restoranı olarak işletmeye açılan Paşa Çarşı karıştı. Çalkantılı ihale ile 1 milyon TL’lik ihale 348 bin TL’ye verilirken, kütüphaneye komşu alkol satışı ve kaçakları gündemden düşmüyor

Oku
İş Bankası hisselerine  DOKUNMASINLAR

İş Bankası hisselerine DOKUNMASINLAR

Siyasetçi ve hukukçu Gürkut Acar, son dönemde AKP iktidarının mala, mülke yasalarla el koyma dönemine girdiğini hatırlatarak, “Şimdi de kalkmışlar CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerine el koymaya çalışıyorlar. Buna teşebbüs dahi etmesinler, pişman olurlar” dedi.

Oku
   CHP’de en uzun gün

CHP’de en uzun gün

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden kazanmak iddiasını ortaya koyan CHP Antalya Örgütü, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı tartışmasında en uzun, en sıkıntılı günü yaşıyor.

Oku
Küçükkuru  bir dönem  daha istiyor

Küçükkuru bir dönem daha istiyor

Bir dönem daha İbradı Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Serkan Küçükkuru, resmi başvurusunu da 15 Ekim Pazartesi günü yapma kararı aldı. Akdeniz GERÇEK’e konuşan Küçükkuru, “Aday adaylığımızı açıkladıktan ve partimizden onay aldıktan sonra daha güçlü bir şekilde seçime hazırlanacağız” dedi.

Oku
İsim çok, başvuru yok!

İsim çok, başvuru yok!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde, belediye başkan aday adaylığı için kulislerde çok sayıda ismin adı geçse de en büyük iki ilçede belediye başkanlıklarına henüz resmi olarak aday adaylığı başvurusu yapan olmadı.

Oku
Araziler, vakıflardan alınıp  Bakanlığa ve BATEM’e verilsin

Araziler, vakıflardan alınıp Bakanlığa ve BATEM’e verilsin

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, Demircikara Mahallesi’nde ki BATEM tarafından kullanılan 203 dekar arazinin tapu kayıtlarında Tarım ve Orman Bakanlığı’na geçirilmesini istedi. Şahin, aynı şekilde vakıflara ait olan ve Karataş Vakfı diye bilinen 60 dekarlık arazinin de bu fırsatta BATEM’e verilmesinin daha doğru olacağını kaydetti.

Oku
HEYAD Mazlum’un sesini duydu

HEYAD Mazlum’un sesini duydu

Antalya'da Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) Başkanı Hüseyin Ayhan, ihtiyaç sahibi Mazlum Ay’a tekerlekli sandalye hediye etti.

Oku
Partimin neferiyim

Partimin neferiyim

Adı Konyaaltı Belediye Başkan Adaylığı için geçen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Akdeniz GERÇEK’e konuştu: “Ben partimin neferiyim. Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez nerede görev verirse orada olurum.”

Oku