Özel Haber Haberleri

Yazıcıoğlu anısına hatıra ormanı

Yazıcıoğlu anısına hatıra ormanı

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Manavgat yangınında büyük hasar gören köylerden biri olan Kalemler Köyü’ne merhum Muhsin Yazıcıoğlu adına Avrupa Nizam-ı Âlem Federasyonu Genel Başkanı ve diğer federasyon başkanlarının katılımı ile 30 bin ağaç dikimi yapıldı.

Oku
‘Kanaat Önderleri’ sahaya indi

‘Kanaat Önderleri’ sahaya indi

Antalya’da İbrahim Bodur öncülüğünde Kepez Kanaat Önderleri adı altında bir oluşum hayata geçti. Kepez Kanaat Önderleri, ziyaretlerinin ilkini Akdeniz Gerçek Gazetesi’ne gerçekleştirdi

Oku
Bunun adı angarya!

Bunun adı angarya!

SES Antalya Şube Eş Başkanı Şükran İçöz, Kepez Devlet Hastanesi başta olmak üzere yıllardır merkez hastanelerden ilçelere geçici hekim görevlendirmesiyle ilgili “Burada bir adaletsiz uygulama ve eşitsizlik var” dedi.

Oku
   Kubbe göründü

Kubbe göründü

AKP’li Kepez Belediyesi’nin, Fabrikalar Mahallesi’nde 2020 yılında temelini attığı ve balığı uygun fiyatta sunmayı amaçladığı Balık Pazarı ile Organik Pazar’ın inşaatının açılışına sayılı günler kaldığı açıklandı. Balık Pazarı içerisinde bulunan ve inşaatı bitmek üzereyken yıkılan mescit ise 25 Aralık 2021 tarihinde yayımlanan “Mescidi yıktılar” haberinin ardından yeniden yapılıyor.

Oku
50 yıllık emek

50 yıllık emek

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde doğan Eğitimci ve Yazar Mustafa Koç “Torosların Türkçesi” isimli derleme sözler kitabını Antalya’ya kazandırdı. Mustafa Koç, “Toroslarda yaşayanların dilinde varlığını sürdüren sözler, çiçek toplar gibi birer birer derlenerek yaklaşık elli yılda hazırlandı. Halk ağzından sözcük derlemek, adeta kırlardan çiçek toplamaya benziyor” dedi.

Oku
Yeni hedeflere yelken açtılar

Yeni hedeflere yelken açtılar

Yaklaşık 5 ay önce göreve gelen Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi Akdeniz Gerçek Gazetesi’ni ziyaret etti. Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Yaşar Münçester’e Yönetim Kurulu’ndan, Oya Boysan, İrfan Nacar, Burhan Işık, Hakan Saatçioğlu ve İhsan Çavuşoğlu eşlik etti.

Oku
Mimarlarda ‘Yeşil’ devrim

Mimarlarda ‘Yeşil’ devrim

“Doğanın kendisini yenilemesi gibi reformist yani yenilikçi olmak istiyoruz” diyen Reformist Mimarlar, Alper Erden Engiz öncülüğünde güçlü ve nitelikli bir kadroyla seçimlere hazırlanıyor.

Oku
Hasta da doktor da mağdur

Hasta da doktor da mağdur

Antalya’nın Kepez İlçesinde bulunan Kepez Devlet Hastanesi bünyesindeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde aktif olarak sadece 4 doktor görev yapıyor. 8 Doktordan 2’sinin ilçelere geçici süreyle gönderildiği, 2’sinin istifa ettiği ve Kepez’de açığa çıkan hekim eksikliğinin Atatürk Devlet Hastanesi’nden karşılandığı öğrenildi.

Oku
Alkan, görevi devralıyor

Alkan, görevi devralıyor

Antalya Şoförler, Otomobilciler, Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası’nın 31. Olağan Genel Kurulu'nda seçimleri kazanan eski Başkan Mehmet Ali Alkan, bugün saat 11.00’de görevi devralıyor.

Oku
Yurt ‘bahara’ kaldı

Yurt ‘bahara’ kaldı

13 Ocak’ta ‘Bitmeyen yurt’ başlığıyla manşete taşıdığımız 750 kişilik öğrenci yurdunun yapımı gibi açılışı da yılan hikayesine döndü. 13 Eylül 2019’da yapım ihalesi yapılan ve 500 günde bitmesi planlanan yurtta geçen 27 aylık sürede inşaat bitmediği gibi açılış da belirsizliğini koruyor

Oku