Özel Haber Haberleri

CHP’de disiplin sopası

CHP’de disiplin sopası

CHP’de yine disiplin tartışmaları Antalya gündemine oturdu. Semih Esen’in başkanlığı döneminde belediye meclis üyelerinin küfürlü kavgası sonrasında belediye başkanları, örgüt ve genel merkez arasında süren tartışmalar yeniden alev aldı. Bu kez de muhalefet eden üyeler ve imzacı kurultay delegelerine disiplin yolu göründü.

Oku
   Arıkan: Bu yaraya  merhem olunmalı

Arıkan: Bu yaraya merhem olunmalı

CHP’li Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Seyfi Arıkan, Türk Lirası’nın dolar ve avro karşısında değer kaybetmesinin üreticiyi zor durumda bıraktığını belirterek, hükümetin bu yaraya merhem olması gerektiğini söyledi.

Oku
Çavdar :Ekonomik kriz  en çok bizi etkiliyor

Çavdar :Ekonomik kriz en çok bizi etkiliyor

SMMMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizlerden en çok etkilenen sektör ya da camianın mali müşavirler ve muhasebeciler olduğunu söyledi. Çavdar, “Firmalar, mali müşavirleri adeta kendinden biri gibi görüyor. Borçlarını öderken onları en sona bırakıyor. Bir de ekonomi kötüyse hiç tahsilat yapamaz hale geliyoruz” dedi.

Oku

İbrahim Akkaya DEDE OLDU

Akdeniz GERÇEK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Akkaya, dede oldu.

Oku
Tarıma destek şart

Tarıma destek şart

ZMO Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, Türk Lirası’nın değer kaybetmesiyle birlikte üreticinin yanısıra, özel sektörde faaliyet gösteren ilaç bayiilerinin, tedarikçi firmaların, üretime destek veren birçok tarım paydaşının nefes alamaz duruma geldiğini belirterek, devlete destek çağrısında bulundu. Şahin, “Bugün sorunumuza çözüm bulamazsak ileride büyük sıkıntılarla karşılaşırız” dedi.

Oku
İller Bankası kesintisi  zor durumda bıraktı

İller Bankası kesintisi zor durumda bıraktı

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, İller Bankası’nın belediyelerin gelirlerinde yüzde 30’luk bir kesintiye gitmesinden olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “Bu ciddi anlamdaki gelir kaybı, vatandaşa verdiğimiz hizmeti ve belediyemizin istihdamını doğrudan etkiyecek. Belki işçi çıkarmak zorunda bile kalacağız” dedi.

Oku
Görme engelli Mert’in  HAYALİ MİLLİ TAKIM

Görme engelli Mert’in HAYALİ MİLLİ TAKIM

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 13-19 Ağustos tarihlerinde TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp Merkezi’nde gerçekleştirecek. Hiç Görmeyenler Futbol Genç Milli Takım Seçme ve Gelişim Kampı’na Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Mert Yakıştır davet edildi.

Oku
KRİZİN FATURASI  emekçiye kesilmesin

KRİZİN FATURASI emekçiye kesilmesin

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) İl Temsilcisi ve Türkiye Enerji, Su Ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İş) Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlut Ünal, krizin faturasının dar gelirliye ve emekçiye kesileceği endişesi taşıdıklarını söyledi.

Oku
Tarım alarm veriyor

Tarım alarm veriyor

CHP’li Antalya Büyükşehir ve Aksu Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Kumbul, TL’nin ciddi anlamda değer kaybının çiftçiyi çok zor durumda bıraktığını belirterek, “Tarımda alarm zilleri çalmaya başladı” uyarısında bulundu.

Oku
Türel reklama  para harcamaktan  VAZGEÇSİN

Türel reklama para harcamaktan VAZGEÇSİN

İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır, ülkenin çok önemli bir krizle boğuştuğu bir dönemde toplam 2 milyar TL’ye yakın borcu olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin israftan uzak durması gerektiğini söyledi. Sağır, “Artık Sayın Menderes Türel’in de, reklama para harcamaktan vazgeçmesi lazım ki vatandaş da bunu örnek alsın ve tasarruf yapsın” dedi.

Oku