Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Türk Standardları Enstitüsü'nden TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesini alarak Türkiye'deki ilk organize sanayi bölgesi oldu.

Antalya OSB’den Bir İlk Daha

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi, katılımcılarına sağladığı kaliteli ve kesintisiz hizmeti, çevreyi koruyarak sürdürme hedefiyle önemli bir başarıya daha imza attı. Türk Standardları Enstitüsü'nden (TSE) alınan TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesi ile Antalya OSB, Türkiye’de bu belgeyi alan ilk organize sanayi bölgesi olma unvanını kazandı.

Antalya’da Feci Kaza: Hafif Ticari Araç Uçurumdan Denize Uçtu Antalya’da Feci Kaza: Hafif Ticari Araç Uçurumdan Denize Uçtu

Belgeyi Bakan Kacır Takdim Etti

Antalya OSB’nin çevre ve doğa hassasiyetini tescilleyen belge, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır tarafından takdim edildi. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 22’nci Olağan Genel Kurulu'nda düzenlenen törende, Antalya OSB'yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Budak ve Bölge Müdürü İlhan Metin hazır bulundu. Belge, TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü’nün de katılımıyla verildi.

Çevresel Sürdürülebilirliğe Katkı

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, belgeyi almalarındaki amacın çevresel sürdürülebilirliği desteklemek ve firmalara örnek teşkil etmek olduğunu belirtti. Bahar, “Yeşil OSB uyum çalışmaları kapsamında TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, Sera Gazı Emisyon Raporu doğrulaması ve TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerini de Antalya OSB’ye kazandırdık” dedi. 6 ay süren dokümantasyon ve sistem kurulum çalışmaları sonucunda elde edilen bu belge, çevresel duyarlılığın bir kanıtı olarak kabul ediliyor.

Başkan Bahar’dan Teşekkür ve Kutlama

Antalya OSB’nin örnek bir organize sanayi bölgesi olduğunu ifade eden Başkan Ali Bahar, şunları söyledi: “Çevresel değerlere ve sürdürülebilirliğe özde değer veren ve tüm hizmet süreçlerinde bu değeri önceliklendiren Bölge Müdürlüğümüz, edindiği görev doğrultusunda gerçekleştirdiği aksiyonlarla birçok uluslararası hizmet standardında ilk belgelendirilen yapı olma vasfını taşıyor. Türk Standartları Enstitüsü’ne belgelendirme sürecinde sağlamış oldukları hizmet desteği için teşekkür ediyor, çevre duyarlılığımızın bir kez daha tescillendiğini başta bölge firmalarımız olmak üzere Antalya halkı ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: İHA