Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir kara yolunda dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, bölgedeki yaşamı etkiledi.

Kar Yağışı ve Yol Durumu

Akseki’nin Yarpuz Mahallesi’nden itibaren başlayıp Konya’nın Seydişehir ilçesine kadar devam eden kar yağışı, yol koşullarını zorlaştırıyor. Bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar kalınlığı yer yer 10-15 santimetreye kadar ulaştı.

Kar Temizleme Çalışmaları

Karayolları Alacabel ekipleri, kar yağışının başladığı saatlerden itibaren yolda biriken karı temizlemek için çalışma başlattı. Dün gece 22.30 sıralarında başlayan kar yağışı sebebiyle ekipler, trafik akışında aksama yaşanmaması için yolda biriken karları temizleme ve tuzlama çalışmasını sürmekte.

Baraj Sularının Çekilmesiyle Eski Yerleşim Yeri Açığa Çıktı! Baraj Sularının Çekilmesiyle Eski Yerleşim Yeri Açığa Çıktı!

Yolun Durumu ve Sürücülere Uyarı

Karayolları ekipleri, kar yağışının Akseki’nin Yarpuz Mahallesi Battı Çıktı mevkiinden itibaren Seydişehir ilçesine kadar devam ettiğini, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ve yolun açık olduğunu bildirdi. Akseki Bölge Trafik ve Karayolları ekipleri, yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerini yanlarında bulundurmalarınıistedi.

Kaynak: İHA