Kadın Haberleri

Kalıcı Makyaj'da Kanser ve Tümör Riski!

Kalıcı Makyaj'da Kanser ve Tümör Riski!

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Akman Karakaş, kalıcı makyajın kanser veya tümörün geç fark edilmesine neden olabileceğini söyledi.

Oku
“Güzellik ve Estetik Tesadüf Değildir”

“Güzellik ve Estetik Tesadüf Değildir”

Dr. Figen Sayın Yıldıran, yeni kliniği ‘Güzellik ve Estetik Tesadüf Değildir’ diyerek hizmete açtı. Kliniğin açılış kurdelesi, Antalya milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımıyla kesildi.

Oku
ERKEN TANI HAYAT KURTARIYOR!

ERKEN TANI HAYAT KURTARIYOR!

Antalya Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Ateş, 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' dolayısıyla Antalya Havalimanı çalışanlarına meme kanseriyle ilgili verdiği seminerde, erken tanının hayat kurtardığını söyledi.

Oku
ACİL YARDIM HATTI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

ACİL YARDIM HATTI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ile kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarını önlemek amacıyla “Acil Yardım Hattı İşbirliği” Protokolünü imzaladı.

Oku
Üreticiden Etkilendi  Zeytin Fabrikası Kurdu!

Üreticiden Etkilendi Zeytin Fabrikası Kurdu!

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından yüzde 50 hibe desteği alarak sofralık zeytin fabrikası kuran kadın girişimci Havva Taşbaş, zeytin hasadına ve alımına başladı.

Oku
Torosların Kadınları Antalya'yı Gezdi

Torosların Kadınları Antalya'yı Gezdi

Manavgat'ın kırsal mahallelerinde yaşayan kadınlara yönelik 'Torosların Kadınları Geziyor' projesinin bu yılki etabı başladı.

Oku
KADINLAR GÜVENDE!

KADINLAR GÜVENDE!

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile imzaladıkları 'Acil Yardım Hattı İşbirliği' protokolü sonrasında Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı hızlı bir kararla artık akşam saat 22.00’den sonra toplu taşıma araçlarını kullanan kadınların daha güvenli bir şekilde evlerine gidebileceklerini söyledi. Güllü, Başkan Böcek’e örnek uygulama nedeniyle teşekkür etti.

Oku
Üretirken kazanacaklar

Üretirken kazanacaklar

Kepez’de kadınlara yönelik açılan Mesleki Eğitim Kursu, üretirken kazandıracak. İş garantili kursun sonunda, Türkiye’nin sembollerinin yer aldığı hediyelik süs eşyaları artık Kepezli kadınların elinden çıkacak.

Oku
“Hayata Tutun, Hayatta Tutun”

“Hayata Tutun, Hayatta Tutun”

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Konyaaltı Şubesi , “Hayata Tutun, Hayatta Tutun!” başlığı altında uyuşturucuyla mücadele konferansı düzenleyecek.

Oku
 CKD Konyaaltı Şubesi’nden  ANALARA ANLAMLI DESTEK

CKD Konyaaltı Şubesi’nden ANALARA ANLAMLI DESTEK

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Konyaaltı Şubesi üyesi olan kadınların ördüğü eldivenler, çocuklarını teröre kaptıran annelerin elinden tutmak için Diyarbakır'a gönderildi.

Oku