Kadın Haberleri

   En renkli yarışma başlıyor

En renkli yarışma başlıyor

Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın üçüncüsü 14 Ağustos’ta Gündoğmuş’ta başlıyor. Toprağın sultanlarının yarışacağı Kadın Çiftçiler Yarışmasının İl finali 20 Ekim’de AKM’de yapılacak.

Oku
İstismar mağduru çocuklara psikolojik destek

İstismar mağduru çocuklara psikolojik destek

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Uzmanı Dr. Fatmagül Aslan, Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında 28 ilde oluşturulan 31 Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) sayesinde, istismara uğrayan çocukların artık karakollarda sorgulanmadığını, merkeze getirilen çocuğun psikolog, sosyal hizmetler uzmanı gibi profesyonel bir görüşmeci tarafından ifadesinin alındığını belirtti.

Oku
Hem üretiyor, hem geziyorlar

Hem üretiyor, hem geziyorlar

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Kadın Çiftçiler Bilgi ve Kültür Yarışması’na hazırlanan kadın çiftçiler, 31 Temmuz’da yapılan ilçe ön elemelerinin ardından finallere hazırlanıyor.

Oku
‘Kadın Çiftçiler Yarışması’ başlıyor

‘Kadın Çiftçiler Yarışması’ başlıyor

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ve tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması 14 Ağustos’ta başlıyor.

Oku
Çocukluk hayallerini gerçekleştiriyorlar

Çocukluk hayallerini gerçekleştiriyorlar

Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) çatısı altında hizmete açılan Kadın Sanat ve Eğitim Lokali'nde, Yaz Dönemi kursları devam ediyor.

Oku
Haklarımızdan da Mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz

Haklarımızdan da Mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nce(TÜKD) yapılan açıklamada, kadınların eşitlik, özgürlük ve insan onuruna yakışır yaşam mücadelesini yüzyıllardır sürdürdüğünü vurgulayarak, “Bu topraklarda yaşayan kadınlar olarak bugün tehdit altında bulunan haklarımızdan da mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz” denildi.

Oku
Şiddet gören kadınlar  meslek sahibi olacak

Şiddet gören kadınlar meslek sahibi olacak

Antalya'da şiddet mağduru kadınların meslek edindirilmesi amacıyla açılan 'Aşçı Yardımcılığı Kursu ile Hijyen, Uygulamalı Girişimcilik Kursu ve İş Güvenliği' kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.

Oku
İstismardan korumanın yolu,  EĞİTİM VE GÜVEN

İstismardan korumanın yolu, EĞİTİM VE GÜVEN

İzmir'in Menderes ilçesinde, okul müdürünün, yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmasını ortaya çıkaran, bu çabasıyla ABD Dışişleri Bakanlığı'nca en cesur kadın seçilen Saadet Öğretmen Ulusal Çocuk İttifakı Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) kurucu başkanı öğretmen Saadet Özkan, çocukların eğitim ve güvenle istismardan korunabileceğini söyledi.

Oku
En büyük görev annenin

En büyük görev annenin

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Gülseren Taşkıran, çocuğa karşı cinsel istismar olaylarında en büyük görevin anneye düştüğünü belirtti. Taşkıran, çocuk istismarındaki en temel sorunun, annenin olayı görememesi, görüp yok sayması ya da düşünmüş olsa bile olayı çocuğuna yakıştıramaması olduğunu söyledi.

Oku
Çocuk istismarı istatistikleri  GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Çocuk istismarı istatistikleri GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Tabip Odası Antalya Şubesi’nde gerçekleştirilen panelde kadın ve çocuk istismarında farkındalık konuşuldu. Uzmanlar, istismarla ilgili yapılan anket araştırma ve istatistiklerin hiçbir zaman gerçeği yansıtmadığını, her zaman çıkan rakamlardan daha fazla olduğuna kaydetti.

Oku