Kadın Haberleri

Yaşam Boyu Onur Ödülü Çığ’a

Yaşam Boyu Onur Ödülü Çığ’a

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, geleneksel olarak her yıl belirlenen ‘ Önder Kadın Ödülleri’ kapsamında 2020 Yılı Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü 107 yaşındaki ünlü Sümerolog, araştırmacı yazar Muazzez İlmiye Çığ’a sundu.

Oku
“DİJİTAL BENİM İŞİM”

“DİJİTAL BENİM İŞİM”

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen “Dijital Benim İşim” projesinde eğitici eğitimleri tamamlandı. Online olarak düzenlenen “Dijital Benim İşim Yöneticiler ve Eğitmenler Özel Oturumu”na 12 ilden 140 eğitici ve 92 Halk Eğitimi Merkezi yöneticisi katıldı

Oku
Belediyeden pankartlı destek

Belediyeden pankartlı destek

Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla belediye binasına ‘Asıl Biz Hop Dedik’ pankartı astı. Belediye Başkanı Semih Esen, kadına şiddetin gündeme gelmesinin bir taraftan sevindirici, ancak bir çözüm bulunamaması noktasında da üzüntü verici olduğunu söyledi

Oku
Hatice'nin katil zanlısı hakim karşısına çıktı

Hatice'nin katil zanlısı hakim karşısına çıktı

Antalya’da birlikte yaşadığı sevgilisi Hatice Şimşek’i (30) döverek öldürdüğü iddia edilen sanık, ilk duruşmada hakim karşısına çıktı. Evde kanlı havluların bulunmasına rağmen Şimşek’i dövmediğini ileri süren sanığa, emniyette verdiği "Alkol almıştık. Gece kavga ettik ve dövdüm. Sonra uyuduk, uyandığımda öldüğünü anladım" ifadesi de soruldu. Bunun üzerine sanık, "Karakolda baskı altında nasıl ifade verdiğimi hatırlamıyorum" dedi

Oku
Antalya’da Kadın Destek Uygulaması

Antalya’da Kadın Destek Uygulaması

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına hayata geçirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES) için çalışmalarını sürdürüyor.

Oku
ORMANA'DA KADIN GÜCÜ

ORMANA'DA KADIN GÜCÜ

Antalya’nın İbradı İlçesi Ormana Mahallesi'nde geçmişi 300 yılı bulan geleneksel el dokuması sanatı, şimdilerde başörtüsü, peştemal, masa örtüsü, perdelere uyarlanarak kadınlara iş gücü sağlıyor.

Oku
Kadın her yerde !

Kadın her yerde !

Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan kadın polisler pandemi sürecine rağmen atış eğitimlerine ara vermiyor. Poligonda bir araya gelen kadın polisler, Meslektaşlarının Lara Croft olarak andığı atış eğitmeni Başpolis Nisa Aydın yönetiminde tabanca ve tüfeklerle yaptıkları eğitimlerde erkek meslektaşlarına taş çıkartıyor.

Oku
Cadde ortasında kadına attığı tokat mahalleliyi ayağa kaldırdı

Cadde ortasında kadına attığı tokat mahalleliyi ayağa kaldırdı

Antalya’da cadde ortasında genç kıza tokat atan şahıs, çevredekilerin tepkisi üzerine kaçtı. Tokat sonrası sarsılan genç kız, arkasındaki otomobile dayanarak ayakta kalabildi.

Oku

"Kadınlara fırsat verilmeli"

4 yıl şehir içi toplu taşıma otobüsünde şoförlük yapan Elçin Güner, mesai arkadaşlarının sorunlarını kurduğu Antalya Şehiriçi ve Şehir Dışı Toplu Taşıma ve Turizm Şoförleri Derneği aracılığıyla gidermeye çabalıyor.

Oku
Kadınları ürettikleriyle aile bütçelerine katkı sağlıyor

Kadınları ürettikleriyle aile bütçelerine katkı sağlıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma hedefiyle destek verdiği Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (KORKOOP) kadınları birbirinden lezzetli doğal gıdalar üretiyor. KORKOOP kadınları, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı merkezde ürettikleri tarhanadan, salçaya, kuru gıdadan, sirkeye kışlık üretimlerini tüketiciye ulaştırıyor, aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Oku