Kadın Haberleri

Muratpaşa, Gülen Ercan’a emanet

Muratpaşa, Gülen Ercan’a emanet

15 Şubat Cumartesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen seçimlerde CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na ilçe örgütünün desteklediği Gülen Ercan seçildi. Beyaz, pembe ve mavi listelerle gidilen seçimlerde başkanlık için Gülay Kolakoğlu, Berrin Öner Akdağ ve Gülen Ercan yarıştı. Seçimleri beyaz listeyle yarışa katılan Gülen Ercan kazandı.

Oku
 Hilal Erkuş gururlandırdı

Hilal Erkuş gururlandırdı

Prof. Dr. Hilal Erkuş, Bilim Akademisi tarafından önerildiği Young Academy of Europe üyeliğine seçildi.

Oku
Sevgililer için suda  170 bin lale üretildi

Sevgililer için suda 170 bin lale üretildi

Kesme çiçek sektörünün Türkiye'deki en büyük üretim merkezi Antalya'da bir firma, sadece saf su kullanarak, serada topraksız lale üretimi yapıyor. Hollanda da uygulanan modeli örnek alarak, kimyasal ve gübre kullanmadan üretim gerçekleştiren firma, 14 Şubat Sevgililer Günü için yurt içindeki çiçekçiler ile marketlere, 170 bin suda lale gönderdi.

Oku
Erken teşhis ve takip önemli!

Erken teşhis ve takip önemli!

Kadınlarda her yaş grubunda ortaya çıkabilen bir kanser türü olan yumurtalık kanseri konusunda uyaran uzmanlar, hastalığın görülme sıklığının menopoz sonrası ileri yaşa bağlı olarak arttığını kaydetti.

Oku
Yılın ödülü Aylin Başkan’a

Yılın ödülü Aylin Başkan’a

Antalya Kadın Müzesi Prof. Dr. Jaleİnan 2019 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve KorumaVakfı (ZİÇEV) Antalya Şubesi Başkanı Aylin Ayaz Yılmaz'a verildi.

Oku
Kadınlara HPV uyarısı

Kadınlara HPV uyarısı

Opera Yaşam Hastanesi Doktoru Op. Dr. İlter Güvendik HPV konusunda dikkat edilmesi gerekenleri aktardı

Oku
Akademide ilk ders

Akademide ilk ders

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fulya Sarvan tarafından hazırlanan ve kadın çiftçilerin eğitim almasını sağlayacak 'Kadın Çiftçi Akademisi Projesinde' ilk eğitim Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Oku
Kadınlara diyetisyen desteği

Kadınlara diyetisyen desteği

Kepez Belediyesi, ilçenin 11 ayrı noktasında açtığı spor merkezleri ile güne sporla başlayan kadınlara, diyetisyen ve beslenme uzmanı desteği de veriyor.

Oku
Girişimci Kadınlara E-Ticaret Kursu

Girişimci Kadınlara E-Ticaret Kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi (KİGGEM) kadınların iş gücü kapasitesini arttırmaya yönelik ücretsiz E-Ticaret Kursu verecek.

Oku
“Sizin Evde İnsan  Hakları Var mı?”

“Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?”

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) ve Antalya Barosu Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu işbirliğiyle düzenlenen “Sizin Evde İnsan Hakları Var mı?” konulu panel Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Oku