Kadın Haberleri

Tahliye edilince avukatına sarıldı

Tahliye edilince avukatına sarıldı

Antalya'da, birlikte yaşadığı Cengiz Aydın'ı (30) kıskançlık nedeniyle çıkan tartışmada kendisini boğmaya çalışırken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Nurcan Saraç, yurt dışı yasağıyla tahliye edildi. Nurcan Saraç kararı, avukatına sarılarak kutlarken, yakınları sevinç gözyaşı döktü.

Oku
Antalya’da Kadın Kooperatifleri Festivali düzenleniyor

Antalya’da Kadın Kooperatifleri Festivali düzenleniyor

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak kadın girişimcilik, üretim ve işletme kooperatiflerini buluşturduğu Kadın Kooperatifleri Festivali’nin 2’ncisini 26 – 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Muratpaşa Kent Meydanı’nda 5 gün devam edecek festivalde Antalya Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle bir çalıştay da gerçekleştirilecek.

Oku
Kadınlardan Nevin Yıldırım tepkisi

Kadınlardan Nevin Yıldırım tepkisi

Antalya Kadın Platformu, Isparta'da kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider'i (35) av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek, köy meydanına atan Nevin Yıldırım'a (34) verilen ömür boyu hapis cezasını protesto etti.

Oku
ASMEK'ten kadınlara bayram hediyesi

ASMEK'ten kadınlara bayram hediyesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda (ASMEK) saç bakımı ve yapımı eğitimi alan kursiyerler Ramazan Bayramı öncesi kadınlara ücretsiz kesim, boya, fön ve keratin bakımı yapıyor.

Oku
Anneler günü  sergisine yoğun ilgi

Anneler günü sergisine yoğun ilgi

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), kursiyerleri tarafından ‘Anneler Günü’ne özel hazırlanan ‘Adı Anne Olan Dünya’nın en güzel Melekleri’ konulu resim sergisi yoğun ilgi görüyor.

Oku
'Kadınlar Matinesi'  yetim kaldı

'Kadınlar Matinesi' yetim kaldı

Antalya'daki bazı müzikli restoranlarda uzun yıllar halkla ilişkiler müdürlüğü yapan ve 'Kadınlar Matinesi' programını başlatarak bir ilke imza atan Şerife Akın (46) yaşamını yitirdi.

Oku
Cumhuriyet Kadınları Altı Ok’u anlattı

Cumhuriyet Kadınları Altı Ok’u anlattı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi, “Altı Ok Programının Tarihsel Rolü” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Başkan Hikmet Özkaya, Altı Ok’un Türkiye devrimine damgasını vurduğu, sınanıp başarılı bulunduğu halde bundan vazgeçildiğini, bugün ise tarikatların ve gladyonun eline düşürüldüğünü iddia etti.

Oku
Kadınlar: 'Devlet yükümlülükleri yerine getirmelidir'

Kadınlar: 'Devlet yükümlülükleri yerine getirmelidir'

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldığının ortaya çıkmasından sonra Antalya Kadın Platformu çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, "“Buradan bir kere daha söylemiş olalım; tek bir çocuğun daha istismara uğramasına tahammülümüz yok. Devlet üzerine düşen yükümlülükleri derhal yerine getirmelidir. Şiddetiniz karşısında çocuklar da kadınlar da susmayacaklar” dedi.

Oku
Erkek adalet sustu

Erkek adalet sustu

Antalya Kadın Platformu, İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan cinsel istismar olayında da, kadınların susmadığını ve alanlarda var olduğunu vurgularken “Susan erkek egemen devlet. Susan erkek adalet. Kadınlar her yerde haykırıyor” dedi.

Oku
Gülsüm Cengiz’ler farklı  partiden meclis üyesi

Gülsüm Cengiz’ler farklı partiden meclis üyesi

Antalya'nın Demre ilçesinde aynı adı taşıyan, 2'si de aynı ailenin gelini olan Gülsüm Cengiz'ler, 31 Mart'taki yerel seçimde Demre Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Biri CHP'den diğeri AKP'den seçilen Gülsüm Cengiz'ler, Demreli kadınların ekonomik ve toplumsal yaşama katılımlarını sağlayacak projeler üretmek istediklerini söyledi.

Oku