Kadın Haberleri

 Kadınlar hakkını istiyor

Kadınlar hakkını istiyor

Cumhuriyet Kadınları Konyaaltı Şube Başkanı Hikmet Özkaya, 5 Aralık 1934 tarihinde kadınlara verilmiş olan seçme ve seçilme hakkının demokrasi ve kadının özgürleşmesi bakımından büyük önem taşıdığını belirterek, “Daha iyi örgütlenmeli, birleşmeli ve mücadele etmeliyiz” dedi.

Oku
Türk kadınlarının  Antalya buluşması

Türk kadınlarının Antalya buluşması

Türk Kadınlar Birliği üyeleri, 'Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı' tanınmasının 84'üncü yılı dolayısıyla Antalya'da bir araya geldi.

Oku
Kadın hakları için yürüdüler

Kadın hakları için yürüdüler

Antalyalı kadınlar, 'Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı'nın tanınmasının 84'üncü yıldönümü dolayısıyla bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe katılan bir kadın ise büyük bir filenin içine koyduğu soğanla yaşanan fiyat artışına tepki gösterdi.

Oku
 Kadına verilen haklar  tek tek geri alınıyor

Kadına verilen haklar tek tek geri alınıyor

Eğitim İş Antalya Şube Yönetim Kurulu, Cumhuriyetle birlikte kadınlara verilen kazanımların AKP iktidarı döneminde tek tek geri alındığını iddia etti. Açıklamada AKP iktidarının kadını yok sayan ve eve hapsetmeye çalışan gerici politikalarının kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engel olarak durduğuna vurgulandı.

Oku
KASAİD’te Urunga  GÜVEN TAZELEDİ

KASAİD’te Urunga GÜVEN TAZELEDİ

Kadın Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesi’nin başkanlığına üçüncü kez Füsun Urunga seçildi. Urunga, önümüzdeki süreçte de kadın hakları konusunda ciddi çalışmalar ortala koyacaklarını söyledi.

Oku
   88 kadın okuma yazma öğrendi

88 kadın okuma yazma öğrendi

Her Çarşamba ‘randevusuz görüşme’ programıyla komşularıyla görüşen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu hafta; okuma yazma öğrenen kadınlara sertifikalarını verdi, anaokulu öğrencilerini ağırladı

Oku
   Kadın cinayetlerinden  MEDYA DA SORUMLU!

Kadın cinayetlerinden MEDYA DA SORUMLU!

Antalya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Doç. Dr. Sibel Karaduman ve Akdeniz GERÇEK Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdür Songül Başkaya, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Medyada Dil Dönüşümü hakkında görüşlerini açıkladı. Karaduman ve Başkaya, medyada kullanılan dilin kadın cinayetlerini meşrulaştırdığına dikkat çekti.

Oku

Kadınlar hakları için yürüyecek

CHP Antalya Kadın Kolları, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verilişinin 84'üncü yıl dönümü dolayısıyla kadınları 5 Aralık'ta yapacakları yürüyüşe davet etti.

Oku
“Şiddetin her türlüsünü lanetliyoruz”

“Şiddetin her türlüsünü lanetliyoruz”

‘Kadın Odaklı Belediyecilik’ anlayışı ile kadınların yer daim yanında yer alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde kadınlar için bir dizi etkinlik düzenledi.

Oku
    Yoksulluk artçıkça   kadına şiddet artar

Yoksulluk artçıkça kadına şiddet artar

Antalya'da, 'İlerici Kadınlar Meclisi', 'kadına yönelik şiddet' konulu söyleşi düzenledi.

Oku