Kadın Haberleri

Üç kadını dövdü ama  adli kontrolle serbest

Üç kadını dövdü ama adli kontrolle serbest

Sokakta yürüyen üç kadını dövdüğü iddia edilen Mert K. ‘nın adli kontrol şartıyla serbest bırakılması büyük tepki çekti. Şiddet gören üç kadının avukatı Ayşegül Manav, kadınların raporlarında ‘hayati tehlikesi mevcuttur‘ ibaresi olduğunu hatırlatarak, 3 kadını döven Mert K.‘nın adli kontrolle serbest bırakılmasının doğru olmadığını söyledi.

Oku
Erkek şiddeti bitmiyor

Erkek şiddeti bitmiyor

Bianet’in, 2018 yılı içinde Türkiye'deki yerel, ulusal ve internet basınına yansıyan haberlerden derlendiği güncel verilere göre, erkekler, 61 kadına tecavüz, 188 kadını taciz ederken, aralarında kız çocuklarının da olduğu en az 516 kadına zorla seks işçiliği yaptırdı.

Oku
Özgecan  4 yıl önce  vahşice katledilmişti

Özgecan 4 yıl önce vahşice katledilmişti

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te vahşice öldürülen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katledilmesinin üzerinden 4 yıl geçti. Ailesi "Yıllar geçtikçe acımız katmerleniyor" diyor. Özgecan'ın acısı Türkiye için de hale taze. Onun ismi artık kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetle mücadelenin simgesi. Ancak vahşetin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen cinayetler artarak devam etti. 4 yılda 480 kadın cinayeti işlendi.

Oku
HÜKÜMET AKLINI BAŞINA AL;  Kadınların üzerinden elini çek!

HÜKÜMET AKLINI BAŞINA AL; Kadınların üzerinden elini çek!

CKD Konyaaltı Şube Başkanı Hikmet Özkaya ‘Çocuk istismarcısına evlilik affı’ düzenlemesinin yeniden Meclis gündemine taşınması üzerine “Hükümet aklını başına alsın. Kadınlarımızdan elini çeksinler” dedi.

Oku
İstismar vakasında korkutan artış !

İstismar vakasında korkutan artış !

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, "Bizim bir acil yardım hattımız var. Günde 2-3 istismar vakası almaya başladık. En az 10-17 şiddet vakası alıyoruz" dedi.

Oku
Yılın Kadını Ödülü Suna Kıraç'a

Yılın Kadını Ödülü Suna Kıraç'a

Antalya Kadın Müzesi Prof. Dr. Jale İnan 2018 Antalya Yılın Kadını Ödülü, iş insanı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kurucusu Suna Kıraç'a verildi.

Oku
Kadın öğretmen daha fedakar

Kadın öğretmen daha fedakar

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, kadın öğretmenlerin görevlerinde daha fedakar davrandığını söyledi. Kadın öğretmenlerin annelik içgüdüsü gibi nedenlerden öğrencilere şefkatle yaklaştığını anlatan Safran, bu güçlü bağın öğrencilerin başarısına çok yansıdığını belirtti.

Oku
Ekonomik krizden en  çok kadınlar etkilendi

Ekonomik krizden en çok kadınlar etkilendi

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER)Başkanı Figen Sayın Yıldıran,“Son dönemlerde yaşanan ekonomik krizlerden ilk ve olumsuz etkilenenler hep kadınlarımız oldu” dedi..

Oku
 'Halter erkek sporu' diyenlere  inat şampiyonluk istiyor

'Halter erkek sporu' diyenlere inat şampiyonluk istiyor

Ailesinin ilk zamanlar 'erkek sporu' diyerek antrenmana gitmesine izin vermediği, tanıdıklarının da 'Vücut güzelliğin bozulur' dediği Güllünaz Çoğul (18), halter yapan kadınlara yönelik ön yargıyı yıkmak için çıktığı podyumda şampiyonluklar hedefliyor.

Oku
Giritli Evi’nde ‘Hayata  Tutunma’ konferansı

Giritli Evi’nde ‘Hayata Tutunma’ konferansı

Muratpaşa Belediyesi-Tüm Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği (TÖVİŞ) işbirliğinde düzenlenen 'Karınca Kararınca' adlı söyleşi günleri kapsamında kadınlara 'Hayata Tutunma' konulu konferansı verildi.

Oku