Kadın Haberleri

ABLA KATİLİNE 20 YIL

ABLA KATİLİNE 20 YIL

Antalya'da 20 yaşındaki hamile ablası Kader Çiko'yu 13 bıçak darbesiyle öldüren ve boğazını kesen 19 yaşındaki kardeşi, son kez hakim karşısına çıktı. Son sözünde, "Alnımda silinmeyen, ‘kardeş katili’ yazısı var. Vicdanım rahat değil. Ben utanıyorum, kader de utansın" diyen sanık, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Oku
RABİA NAZ PANKARTINA GÖZALTI

RABİA NAZ PANKARTINA GÖZALTI

Halkevleri Antalya Şubesi'nden yapılan açıklamayla 'Ebru İntibay'a özgürlük çağrısı yapıldı.

Oku
O CANİYE ÖMÜR BOYU HAPİS

O CANİYE ÖMÜR BOYU HAPİS

Antalya'da dini nikahla birliktelik yaşadığı 1 çocuğunun annesi Halime Şenal’ı 25 bıçak darbesiyle öldüren katil zanlısına iyi hal indirimi uygulanmadan ömür boyu hapis cezası verildi.

Oku
YALNIZ DEĞİLSİNİZ! SENDİKANIZ VAR!

YALNIZ DEĞİLSİNİZ! SENDİKANIZ VAR!

İmece Ev İşçileri Sendikası, 16 Haziran Dünya Ev İşçileri Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde (ASSİM) yapılan açıklamada "Birçok ev işçisi arkadaşımızı ya iş cinayetinde kaybettik ya da Nadira Kadirova gibi şüpheli ölümle kaybettik. Nadira Kadirova'nın en yakın zamanda ölümünün üzerindeki şüphenin aydınlatılması, bu karanlıktan onurunuzla çıkmanızı umuyoruz" denildi.

Oku
ARTIK KADINLAR ÖLMESİN

ARTIK KADINLAR ÖLMESİN

Gaziantep'te yaşayan Turgut Ateş, eşi Emmun Ateş’in yüzünü onlarca bıçak darbesiyle paramparça etti. Son bıçak darbesini şah damarının üstüne alan talihsiz kadın, ölümden kıl payı kurtuldu. Emmun Ateş, yetkililere çağrıda bulunarak, “Artık kadınları ölmesin. Bu şiddet önlensin. Yetkililer buna bir çare bulsun” diye konuştu.

Oku
SAVCILAR GÖREVE!

SAVCILAR GÖREVE!

Kadınlar, son dönemde sosyal medyadan ve televizyonlardan yapılan saldırılara ve hedef göstermelere, çocuk ve kadınlara karşı tacize sesini yükseltti, savcıları göreve çağırdı.

Oku
ANTALYA'DAN HEDEFTEKİ KADINLARA DESTEK!

ANTALYA'DAN HEDEFTEKİ KADINLARA DESTEK!

Son olarak Berna Laçin, Nevşin Mengü ve Canan Kaftancıoğlu sosyal medya trolleri tarafından taciz edildi, hedef gösterildi, tecavüzle tehdit edildi. Bu en basit ifadeyle sadece ifade özgürlüğünün yok sayılması değil, her çeşit muhalif sesin susturulması, benden olmayan herkesin baskıyla sindirilmesi ve kadınların sürekli can güvenliklerinden endişe etmeleri demektir" dedi.

Oku
ŞİDDETTEN KORUNMA KLAVUZU

ŞİDDETTEN KORUNMA KLAVUZU

KADIN Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri'nce hazırlanan "Kadınlar için Şiddetten Korunma Kılavuzu"nun paylaşıldığı videoda 8 kadın sanatçı yer aldı.

Oku
 KAFASINA SİLAH DAYADIĞI EŞİ TARAFINDAN VURULDU

KAFASINA SİLAH DAYADIĞI EŞİ TARAFINDAN VURULDU

Anneler Günü'nü kutlamadığı gerekçesiyle tartışığı eşinin kafasına silah dayayan adam, daha sonra tartışma sırasında eşinin elinden silahı almak isterken vuruldu.

Oku
BÜYÜKŞEHİR'DEN ANNELER GÜNÜ ÇİÇEĞİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN ANNELER GÜNÜ ÇİÇEĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü’nde Antalya’nın dört bir yanında yüz binlerce çiçek dağıttı. Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren çiçek üreticilerinden alınan karanfil ve saksı çiçekleri Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından annelere hediye edildi. Çiçeklerini alan anneler bu özel günde kendilerini unutmayan Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Oku