Ekonomi Haberleri

Bir ayda 14 ton et  ve et ürünü satıldı

Bir ayda 14 ton et ve et ürünü satıldı

Kepez’de açılan Halk Et’in ilk satış mağazası bir ayda 6 bin 500 kişi tarafından ziyaret edilirken, 14 bin kilogram et ve et ürününün satışı gerçekleşti. Başkan Böcek, ikinci mağazanın çok yakında Manavgat’ta açılacağını hatırlatarak, “Tüm ilçelerimizde hemşehrilerimizi kaliteli ve sağlıklı et ürünleriyle buluşturacağız” dedi.

Oku
Bombus arısı yerine  hormon kullanılıyor

Bombus arısı yerine hormon kullanılıyor

Seralarda çiçeklerde döllenmeyi doğal yolla sağlayan bombus arılarının en büyük üreticilerinden Koppert Türkiye Genel Müdürü Ali Eroğlu, domates seralarında 320- 350 bin koloniye yakın arı kullanımı gerekirken, 70- 80 bin koloni daha az olduğunu, özellikle ağustos ortası öncesi dikim yapanların bombus arısı yerine hormon da denilen bitki gelişim düzenleyicileri kullandığını açıkladı.

Oku
Hedef 1 milyon

Hedef 1 milyon

131 metre uzunluğunda, 3 metre genişliğindeki dünyanın en büyük tünel akvaryumuna sahip Antalya Akvaryum'u, 2019 sezonunda yerli- yabancı 800 bin kişi ziyaret etti. 2020 hedefi ise 1 milyon ziyaretçi olarak belirlendi.

Oku
Maaşlar buharlaştı

Maaşlar buharlaştı

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Çarşının, pazarın enflasyonuyla TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları bir birleriyle örtüşmüyor. Yılın ilk gününden itibaren gerçekleşen zamlar, memurlara yapılan zamların buharlaşmasına neden oldu” dedi.

Oku
KAÇAK TÜTÜN  esnafa zarar veriyor

KAÇAK TÜTÜN esnafa zarar veriyor

Kaçak tütün satışının önlenmesi amacıyla büfe, bakkal ve bayii esnafına yönelik bilgilendirme toplantısında konuşan Philip Morris Kurumsal İlişkiler Müdürü Tamer Durmuş, “Denetimsiz ve sağlıksız koşullarda gerçekleştirilen yasadışı tütün ticareti hem çiftçilerimizin hem esnafımızın ekonomisine büyük zarar verirken devletimizin de ciddi oranda vergi kaybına yol açıyor” dedi.

Oku
Çilek yüz güldürdü

Çilek yüz güldürdü

Antalya'da, 2018 yılında hastalık nedeniyle rekoltesi düşen çilekte bu sezon üreticilerin yüzü güldü. Üreticiler, şu an kilosu 10 TL olan çilekte, dönümden haftalık 100 kilogram ürün toplandığını söyledi.

Oku
3.5 milyar $’lık fuar

3.5 milyar $’lık fuar

ANFAŞ ev sahipliğinde 15-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 31'inci Hotel Equipment ile 27'nci Food Product fuarlarında, toplam 3.5 milyar dolarlık ticaret hacim oluşması bekleniyor.

Oku
Antalya Güneşi  EMITT'te doğacak

Antalya Güneşi EMITT'te doğacak

Antalya Tanıtım A.Ş. Başkanı Cahit Şahin EMITT 2020-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, Antalya Tanıtım A.Ş.'nin hazırladığı 'Antalya Güneşi' konseptiyle kentin tüm destinasyonlarını ortak noktada buluşturacağını söyledi.

Oku
BAGEV'de Davut  Çetin dönemi

BAGEV'de Davut Çetin dönemi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın (BAGEV) geçen yıl Aralık ayında yapılan olağan genel kurulu sonrası yapılan yönetim kurulu toplantısında, BAGEV Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi.

Oku
Avokado fidanı için  SIRAYA GİRİYORLAR

Avokado fidanı için SIRAYA GİRİYORLAR

Antalya, Türkiye'ye 1970'li yıllarda getirilen avokadoda yüzde 81 üretim oranıyla birinci sırada. Özellikle Manavgat, Alanya ve Gazipaşa'da üreticinin büyük rağbet gösterdiği avokado fidanının temini için bir yıl önceden sıraya girmek gerekiyor.

Oku