Ekonomi Haberleri

Domatesten 603 milyon dolar döviz girdisi sağladık

Domatesten 603 milyon dolar döviz girdisi sağladık

Türkiye, büyük bölümü Antalya’da üretilen domates ve domates türevi ürünlerin ihracatından 2018 yılında 603 milyon 660 bin dolarlık döviz geliri elde etti.

Oku
Çetin'den yöresel ürün ticaretine tepki

Çetin'den yöresel ürün ticaretine tepki

ATSO Başkanı Davut Çetin, kent merkezinde yöresel ürünlerin ticaretinin yapıldığı çadırlara tepki gösterdi. Çetin, “Bir kentte isteyen istediği yer ve şekilde ticaret yapamaz. Ticaret böyle olacaksa bizim üyemiz neden işyeri kirası ödüyor, o da çadır kursun. Madem öyle bütün meydanları, kaldırımları işporta ticarete çevirelim, kira, vergi olmasın, ürün denetimi olmasın" dedi.

Oku
Antalya’dan 5 firma  gurur listesine girdi

Antalya’dan 5 firma gurur listesine girdi

Antalya OSB, ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesindeki firma sayısını beşe çıkardı. Listeye giren AGT, Adopen, Ankutsan, CW Mühendislik ve Yörükoğlu Antalya’nın gururu oldu..

Oku
Teknolojik dönüşümde işbirliği yapılacak

Teknolojik dönüşümde işbirliği yapılacak

Antalya Organize Sanayi Bölge (OSB) Teknoloji Geliştirme Bölgesi İşletim A.Ş. ile Akdeniz Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Akdeniz TTO) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Oku
 Antalya'dan 7 firma

Antalya'dan 7 firma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde oluşturulan 'TOBB Türkiye 100- Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi' listesinde Antalya'nın 7 firma ile İstanbul ve Ankara'nın ardından üçüncü sırada yer aldığını açıkladı.

Oku
İnşaat sektörü zorda !..

İnşaat sektörü zorda !..

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Atılgan Sert, inşaat sektörünün durma noktasına geldiğini belirterek, sektörün önünün açılması için çözüm yollarını öneren raporun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacağını söyledi..

Oku
Ekmekte zamlı dönem başladı

Ekmekte zamlı dönem başladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) Nisan ayı meclis toplantısında onaylanan ekmeğe zam kararı, 15 Mayıs itibarıyla uygulanmaya başladı. Katkısız ekmek endüstriyel üretim 240 gram 1.5 TL, geçen yıl 2.25 TL olan Ramazan pidesi ise 300 gram 3 TL'den satılıyor. Ancak bazı fırınlar pide fiyatını düşük tutmaya devam ediyor.

Oku
Reform beklerken  seçim yapmak kaygı verici

Reform beklerken seçim yapmak kaygı verici

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanılması gereken bir dönemde tekrar seçim ortamına dönmenin kaygı verici olduğunu söyledi.

Oku
Artık seçim ortamından  çıkmak durumundayız

Artık seçim ortamından çıkmak durumundayız

Antalya Organize Sanayi bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, ülkenin seçim ortamına girdiği dönemde sanayi, yatırım ve istihdamın bundan negatif etkilendiğini belirterek, “Artık bir an evvel seçim atmosferinden çıkarak yapısal reformları gündemimize almak zorundayız” dedi.

Oku
Seçim atmosferinden  acilen çıkmamız lazım

Seçim atmosferinden acilen çıkmamız lazım

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ülkenin yeniden seçim atmosferine girmesinin ekonomiyi kötü etkilediğini belirterek, “Hiç kimse dövizin nerede duracağını bilemediği için yatırım yapmaya cesaret edemiyor. Ülkenin seçim atmosferinden acilen çıkması lazım” dedi.

Oku