Ekonomi Haberleri

Çilek üreticisi bu yıl umutlu

Çilek üreticisi bu yıl umutlu

Geçen yıl düşük rekolteyle üreticiyi, 2 katına çıkan fiyatıyla da tüketiciyi üzen çilek, bu yıl yüzde 50'lik verim artışıyla yüz güldürecek.

Oku
ANTGİAD'ın 'İş'te Üye'  toplantısı yapıldı

ANTGİAD'ın 'İş'te Üye' toplantısı yapıldı

Antalya Genç İş insanları Derneği'nin (ANTGİAD) 'İş'te Üye' toplantısında üyeler firmalarını tanıttı.

Oku
Rent a car masaya yatırıldı

Rent a car masaya yatırıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 46. Grup (Taşıt kiralama ve ilgili hizmetler) Meslek Komitesi, çeşitli illerden davet ettiği sektör temsilcileriyle ortak genişletilmiş komite toplantısına ev sahipliği yaptı.

Oku
Suçlu serbest piyasa

Suçlu serbest piyasa

Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, çiftçinin dert yandığı fiyat manipülasyonunun, serbest piyasa ortamından kaynaklandığını savundu. Alp, "'Serbest piyasa' deyip 4,50 TL'ye aldığını 7 TL'ye satarsa doğru olmaz. 20 sene önce ürüne en fazla yüzde 35 kar koyulurdu. Yüzde 36 olunca cezası vardı. Ancak şimdi öyle bir şey yok. 1 TL'ye aldığını 2 TL'ye satabilirsin" dedi.

Oku
Turizm için dev işbirliği

Turizm için dev işbirliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın turizm bölgelerinde finansal gerekçelerle belediyelerin yapamadığı arıtma altyapılarını devralıp hızla tamamlayacak olması turizmin başkenti Antalya'da olumlu karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Yapılacak işbirliği ile şehrimizin ve ülkemizin turizm, insan sağlığı ve çevre sağlığı hizmetlerinin sürdürülebilir olması adına ciddi bir adım atılmış olacak" dedi.

Oku
'Kara paket'  uygulaması  BAŞLADI

'Kara paket' uygulaması BAŞLADI

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, sigara ve tütün mamullerinde standart kara paket uygulamasının 5 Aralık 2019 tarihi itibarıyla başladığını hatırlatarak eski paketlerin 5 Ocak 2020 tarihine kadar satılabileceğini söyledi.

Oku
200 bin liralık güvercin

200 bin liralık güvercin

Antalya'da, bu yıl 19'uncusu düzenlenen Şebap Güvercin Festivali'nde 225 güvercin, 32 hakem tarafından değerlendirildi. Güzellikleriyle dikkat çeken güvercinler arasındaki milimetrik farklar astronomik fiyat farkları oluştururken, fiyat aralığı ise 5 bin ila 200 bin arasında değişiyor.

Oku
Bahar’a önemli görev

Bahar’a önemli görev

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, OSBÜK tarafından yapılan görevlendirme ile Isparta, Burdur ve Afyon’daki 15 OSB’nin Bölge Koordinatörü oldu.

Oku
Seralar ziyaret edildi

Seralar ziyaret edildi

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Çakır ve İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin önderliğinde Çankırı İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlüğü heyeti Konyaaltı İlçesine ziyarette bulundu.

Oku
Halk Et açılıyor

Halk Et açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halka ekonomik ve sağlıklı et sunacağı ilk satış mağazasını 11 Aralık Çarşamba günü Kepez İlçesi Zafer Mahallesi’nde açıyor. Başkan Muhittin Böcek, Halk Et ile etin ekonomik, gıda güvenliğine uygun,hijyenortamdan Antalyalıların sofrasına geleceğini söyledi.

Oku