Ekonomi Haberleri

Canlı Hayvan Borsası  ücretsiz hizmet verecek

Canlı Hayvan Borsası ücretsiz hizmet verecek

Antalya Ticaret Borsası(ATB) ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortak girişimiyle yaşama geçirilen Antalya Canlı Hayvan Borsası, Kurban Bayramı’nda ücretsiz hizmet verecek.

Oku

Antalya İnovasyon’da başvurularbaşladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “ATSO Geleneksel Ödül Töreni” kapsamında gerçekleştirilen “Antalya İnovasyon Ödülü” başvurularının başladığını açıkladı. Ödül; “ürün”, “hizmet”, “pazarlama” ve “organizasyon” inovasyonu olmak üzere 4 kategoride verilecek.

Oku
Dolarla olan kiralar  TL’ye çevrilsin

Dolarla olan kiralar TL’ye çevrilsin

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, ekonomiye destek için dolarla olan kira anlaşmalarının Türk Lirası'na çevrilesi çağrısında bulundu.

Oku
Karyağdı Armudu’nun  gözü yurt dışı pazarda

Karyağdı Armudu’nun gözü yurt dışı pazarda

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Korkuteli Karyağdı Armudu’na coğrafi işaret aldıktan sonra işlerinin bitmediğini belirterek, “Kaliteli üretimin ardından depolama ve pazarlamayı birlikte organize edebilirsek birkaç yıl içerisinde ürüne Avrupa’dan da coğrafi işaret alarak yurtdışı pazarlara açılmayı sağlayabiliriz” dedi.

Oku
Bahar: Tüm gücümüzle  devletimizin yanındayız

Bahar: Tüm gücümüzle devletimizin yanındayız

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Ekonomimize müdahale eden dış güçlerin küstahlığına tepkisiz kalmamız mümkün değildir. Ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaşta, tüm gücümüzle devletimizin yanındayız" dedi.

Oku
Ekonomimize ve milli  paramıza güvenelim

Ekonomimize ve milli paramıza güvenelim

ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye ekonomisinin ABD’nin ekonomik yaptırımlarına karşı ayakta kalacak güçte olduğu belirterek, “İçerisinde bulunduğumuz günler dayanışma günleridir, şirketlerimiz ve vatandaşlarımız Türkiye ekonomisine ve milli paramıza güvenmelidir” dedi.

Oku
   Moskova’da Batı Akdeniz rüzgarı esti

Moskova’da Batı Akdeniz rüzgarı esti

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Festivali, büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Festivale Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) de katıldı. Festival alanına tanıtım çadırı ve minyatür sera kuran BAİB, Rus halkına bölgemizin ihraç ürünlerini daha yakından tanıttı. Batı Akdeniz’i Moskova’da BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar ile BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Öz’ün temsil ettiği bildiriliyor.

Oku
 Altın satışı düştü

Altın satışı düştü

Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ali Çelik, döviz kurundaki artışla birlikte altın fiyatlarının yükseldiğini, bu nedenle altın bozduranların sayısının arttığını, satışların ise düştüğünü söyledi.

Oku
Rusya’dan beklentimiz yüksek

Rusya’dan beklentimiz yüksek

Moskova Krasnaya Presnya Park'ında düzenlenen Türkiye Festivali’nde yer alan Kemer standı yoğun ilgi görüyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Burada yapılan tanıtımlar, ilçemize gelecek turist sayısında önemli bir artış sağlayacaktır” dedi.

Oku
60 bin konut çöpten aydınlanıyor

60 bin konut çöpten aydınlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin çöplerinin değerlendirildiği Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi' yüzde 75 kapasite ile aktif bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. 20 megawatt (mgw) elektrik üretilen tesiste 60 bin konutun elektrik ihtiyacı çöpten karşılanıyor.

Oku