Ekonomi Haberleri

Hayvanat Bahçesi zamlandı

Hayvanat Bahçesi zamlandı

Antalya Büyükşehir Belediye'ne bağlı Hayvanat Bahçesi'nin giriş ücretleri artırıldı.

Oku
Litchi, longan ve  mango 'yerli' oluyor

Litchi, longan ve mango 'yerli' oluyor

Anavatanı Güney Amerika olan ve son yıllarda Antalya'nın Alanya ve Gazipaşa ilçelerinin kıyılarında üretimi artan passiflora ve pitayadan üç çeşidi tescil ettirerek fidan üretimine başlayan Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü (BATEM), 2 litchi, 1 longan ve 1 mango türü için daha tescil süreci başlattı.

Oku
AVRUPA 12’NCİSİYİZ

AVRUPA 12’NCİSİYİZ

FRAPORT TAV Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş.'nin ev sahipliğini yaptığı 'Connect 2020 - Antalya Rota Geliştirme Forumu'nda konuşan Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, 2019 yılında 35 milyon insana hizmet verdiklerini belirterek, "Bu bizi Avrupa'nın en büyük 12'nci havalimanı listesine taşıdı” dedi.

Oku
14 Şubat çiçeklerinde  fiyatlar ikiye katlandı

14 Şubat çiçeklerinde fiyatlar ikiye katlandı

Antalya'dan, Hollanda başta olmak üzere 27 Avrupa ülkesine, 14 Şubat Sevgililer Günü için 6,5 milyon dolar değerinde çiçek ihraç edildi. Süs Bitkileri İhracatçıları Derneği Başkanı Harun Yeter, genellikle, aşkın ve sevginin rengi olarak bilinen kırmızı çiçeklerin tercih edildiğini, ancak Sevgililer Günü nedeniyle fiyatların ikiye katlandığını belirtti.

Oku
E-ticarette  ısrar ediyoruz

E-ticarette ısrar ediyoruz

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin,” ATSO olarak, dijitalleşme ve e-ticarette ısrar ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, E-ticaret sayesinde herkes üretici ve tüccar olma imkanına sahiptir. Hep birlikte esnafa ve çiftçiye bunu anlatmak zorundayız. Evinde halı dokuyan dijital dünyada, caddede mağazası olan dijital dünyada yer almalıdır" dedi.

Oku
ANTİAD proje üretecek

ANTİAD proje üretecek

Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ferhat Yıldız, yeni dönem çalışma ve strateji toplantısında yeni projeler hakkında bilgi verdi. Yıldız ,“İş insanları, Antalya'nın ismini farklı konularda temsil ederek ekonomide ilerleme sağlayacak" dedi.

Oku
24 SAAT ÜRETİM

24 SAAT ÜRETİM

ANSİAD üyesi iş insanları, ANSİAD üyesi Can Hakan Karaca’nın yeni yatırımı Türkiye’nin ilk bitki fabrikası Farminova Bitki Fabrikası’nı ziyaret etti. Karaca, topraksız ve güneş görmeyen alanda, yüzde 95 daha az su tüketimiyle üretim yapıldığını belirterek, “Hiçbir zirai mücadele ilacına gerek duyulmadan, doğaya ve hiçbir canlıya zarar vermeden 365 gün 24 saat üretim gerçekleşiyor” dedi.

Oku
'Aşk çikolataları' satışta

'Aşk çikolataları' satışta

Antalya'daki pastaneler, '14 Şubat Dünya Sevgililer Günü' hazırlıklarını tamamladı. Çiftlerin birbirine aşklarını göstereceği, hediyelerin alınıp verileceği Sevgililer Günü'ne özel hazırlanan 'aşk çikolataları', vitrinlerdeki yerini aldı.

Oku
8,5 MİLYARLIK  tasarruf sağlanacak

8,5 MİLYARLIK tasarruf sağlanacak

Antalya OSB, yılda yaklaşık 34 milyar kWh elektrik tasarrufu karşılığı ülke ekonomisine 8 buçuk milyar TL katkı sağlayacak bir dönüşüm başlatması hedeflenen “Türkiye’de Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi Projesinin” uygulanacağı 7 pilot OSB’den biri oldu.

Oku
Turizmde dünya altıncısıyız

Turizmde dünya altıncısıyız

Türkiye, Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) verilerine göre 2019 yılında 52.5 milyon ziyaretçi sayısıyla dünya 6'ncısı oldu. İlk sırada 90 milyondan fazla ziyaretçiyle Fransa bulunuyor.

Oku