Ekonomi Haberleri

‘Yönümüz üretim  ve istihdam olmalı’

‘Yönümüz üretim ve istihdam olmalı’

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, “Seçim sürecinin demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde sonuçlandırılmış olmasını önemsiyoruz, yönümüz ekonomi, hedefimiz istihdam ve üretim olmalı” dedi.

Oku
Balık yüzde 30 zamlanacak !

Balık yüzde 30 zamlanacak !

Antalya Balık Komisyoncuları ve İşadamları Dernek Başkanı İlhami Demir, av sezonunda balıkçıların yüzleri gülmese de sezonu kazançlı kapattıklarını belirterek, “Deniz balıklarına 1 ay sonra yüzde 20-30 arasında zam gelecek" dedi.

Oku
Tarım Fuarı 'Çocuk' temasıyla düzenlenecek

Tarım Fuarı 'Çocuk' temasıyla düzenlenecek

Kumluca'da bu 20'ncisi düzenlenecek Tarım ve Seracılık Festivali 'çocuk' temasıyla gerçekleştirilecek.

Oku
‘Hepimizi  acı reçete  bekliyor ‘

‘Hepimizi acı reçete bekliyor ‘

ATSO Başkanı Davut Çetin, “Ekonomi konusunda herkes konuşuyor, herkes atıp tutuyor, ama Antalya tek ses üretemiyor. Ekonomiye bir bakın. Hepimizi acı bir reçete bekliyor. Canımız yanacak” dedi.

Oku
Elmada hareketli günler

Elmada hareketli günler

Akdeniz Bölgesi'nin meyve ambarı Korkuteli'nde elma satışları başladı. Soğuk hava depolarında saklanan elmalar işlendikten sonra İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye'ye gönderiliyor.

Oku
Çavdar işi sıkı tutuyor

Çavdar işi sıkı tutuyor

Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu, Mayıs ayında yapılacak Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri için hazırlarını büyük ölçüde tamamladı. Şubat ayında başkan adayı olarak Emrullah Tayfun Çavdar’ı seçen Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu, hafta sonu da yönetim, denetim ve disiplin kurullarını seçti.

Oku
Çetin’den alkışlanan öneri!

Çetin’den alkışlanan öneri!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 28'inci Grup Kırtasiye, Fotoğraf ve Tercümanlık Hizmetleri Meslek Komitesi, Atatürk'ün yazdığı 11 kitabın müfredata alınması için Milli Eğitim Bakanlığı'na, ATSO ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce (TOBB) iletilmesi yönünde karar aldı.

Oku
Çileğin şeklini  soğuk bozdu

Çileğin şeklini soğuk bozdu

Antalya'da seralarda üretilen çileğin iri ve şeklinin bozuk olması, 'hormon mu kullanılıyor' sorusunu akla getirdi. Çilekteki şekil bozukluğunun, kış mevsiminin soğuk geçmesinden kaynakladığı belirtildi.

Oku
Bu yola Alanya ve Türkiye için çıktım

Bu yola Alanya ve Türkiye için çıktım

Antalya'nın Alanya ilçesinde bağımsız belediye başkan adayı Rus asıllı Anastasia Petrova Çetinkaya (36), "Kazanmayı düşünüyoruz ama kararı halk verecek. Ben bu yola Alanya ve Türkiye için çıktım" dedi.

Oku
“Yüksek sezon”  KAZANDIRACAK

“Yüksek sezon” KAZANDIRACAK

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, ölü sezon olarak nitelendirilen mart ve nisan aylarından sonra yüksek sezonda (haziran, temmuz, ağustos ve eylül) çok aşırı bir taleple karşılaştıklarını, hatta bazı otellerin erken rezervasyon kampanyalarını bile iptal ettiğini söyledi.

Oku