Ekonomi Haberleri

Turizmciler AHBAP'ın paydaşı oldu

Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği (TÜRSAD), bu yıl ilkini gerçekleştirdiği sektör buluşmasında Haluk Levent'in sahne aldığı gecede, 58 şehir, 70 üniversite ve 7 bin 859 gönüllüsüyle 'iyilik hareketi' AHBAP'ın paydaşı oldu.

Oku
2018’de 271 kişiye iş bulundu

2018’de 271 kişiye iş bulundu

Döşemealtı Belediyesi İşkur Ofisi'ne, 2018 yılı 14 Aralık itibariyle iş başvurusunda bulunan 271 kişi, çeşitli sektörlerde işe yerleştirildi. İşkur Ofisi, Nar Masa bünyesinde yeniden yapılandırıldığı 20 Nisan 2017'den beri 554 kişinin iş sahibi olmasına aracılık etti. Son dönemdeki iş başvurularında hemşire, çocuk gelişimi, öğretmen ve tıbbi sekreter artış gözlendi.

Oku
Turizmde en iyi 'Aralık'

Turizmde en iyi 'Aralık'

Antalya, 2018 yılında ocak dışındaki tüm aylarda çift haneli büyüme gerçekleştirerek rekor kırdı. Aralık ayının ilk yarısında geçen yıla göre yüzde 70 artış yakalayan Antalya, tüm zamanların en iyi Aralık ayı rakamlarına ulaştı.

Oku
  Mimar Sinan’a 1 milyon konuk

Mimar Sinan’a 1 milyon konuk

Kepez Belediyesi’nin Mimar Sinan Kongre Merkezi (MSKM), binlerce kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Açıldığı 2016 yılından itibaren en çok tercih edilen kongre merkezi bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konulu istişare, Kepez Kitap Fuarı, Üniversite Tercih Fuarı, İstiklal Marşının 96. Yılı Konferansı, Bilim ve Çocuk Eğitim Semineri, Mesleki ve Teknik Eğitim Sektör İşbirliği Toplantısı, Akdeniz Belediyeler Birliği Ödül Gecesi, TEDx Kaleiçi Yüzleşme, Türkiye Motor Federasyonu Buluşması, Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması Ödül Gecesi gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptı.

Oku
Atma biriktir burs olsun

Atma biriktir burs olsun

Muratpaşa Belediyesi’nin 2,5 yıldır başarıyla sürdürdüğü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart, şimdi öğrenciler için doluyor. Muratpaşa sakinlerinin kartlarındaki kullanılmamış puanları yeni yılın ilk dakikasıyla birlikte üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılması için Muratpaşa Belediyesi Adalya Vafı’na bağışlanacak.

Oku
En iyiler ödüllendirildi

En iyiler ödüllendirildi

Turizm sektöründe yönetim kalitesinin önemini vurgulamak amacıyla GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından 2010 yılında başlatılan Quality Management (QM) 2018 Ödülleri sahiplerini buldu. Türk turizminin enlerinin seçildiği oylamaya 99 bin 93 ziyaretçi katıldı.

Oku
Bu çiçekler yenilebiliyor

Bu çiçekler yenilebiliyor

Antalya'da, minyatür sebze üretimiyle tanınan Erüst Tarım tarafından 13 çeşit yenilebilir çiçek üretiliyor. Bazı marketlerde paket halinde satılan rengarenk çiçeklerle özel yemeklerde tabaklar süsleniyor.

Oku
Antik çağın sıvı altını

Antik çağın sıvı altını

Akdeniz Üniversite ile Zeytinpark arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen “Doğanın Mucizesi” projesi kapsamında üniversitelilere hitap eden , Arkeolog Kemal Demirtaş, “Antik Çağda sıvı altın olarak nitelendirilen zeytinyağına ve zeytine günümüze gelinceye kadar çok çeşitli anlamlar yüklenmiştir; zafer, ebediyet, güzellik, asalet, güç ve mücadele bunlardan birkaçıdır” dedi..

Oku
Türkiye'nin turizm alternatifi yok

Türkiye'nin turizm alternatifi yok

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) 27-28 Kasım tarihlerinde düzenlenen 8'inci Resort Turizm Kongresi'nin sonuç raporunda, Avrupa'da Türkiye'nin yerine geçebilecek alternatif bir destinasyon bulunmadığı belirtildi.

Oku
Et restoranında 285 TL'lik meze şoku

Et restoranında 285 TL'lik meze şoku

Antalya'da, et restoranından 8 kişilik rezervasyon yaptıran Mehmet Kozan, hesabı istediğinde, fişte yazan 827 liranın 285'inin meze için olduğunu gördü. Restoranla ilgili valiliğe şikayette bulunan Kozan, "Biz restorana gittiğimizde mezeler masaya yerleştirilmişti. Biz de ikram olduğunu düşündük. Uyarmadılar ve fiyata işlemişler" dedi.

Oku