Ekonomi Haberleri

Su da var onlarda erteleme yok!

Su da var onlarda erteleme yok!

Koronavirüsle mücadele kapsamında ‘evde kal’ tedbiri kapsamında Türkyie ekonimisi daralırken, su faturalarında belediye erteleme kararı aldı. Ancak elektrikte böyle bir uygulama olmadı. Hatta CK Enerji Akdeniz Elektrik, Müşteri Hizmet Merkezleri’nin (MÜHİM) çalışma saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitti. 6 Nisan Pazartesi gününden (dün) itibaren tüm MÜHİM’ler 12.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Oku
İbradı Belediyesi,  kiraları öteledi

İbradı Belediyesi, kiraları öteledi

CHP’li İbradı Belediyesi, kiradaki belediye mülklerinin kiralarının 3 ay ertelenmesine karar verdi. Kira ertelemesi için kiracıların belediyeden talepte bulunması gerekiyor.

Oku
Hem muz üretiyor  hem enerji satıyor

Hem muz üretiyor hem enerji satıyor

Manavgat ilçesinde, geçen yıl faaliyete başlanan muz üretim tesisinin 170 bin metrekarelik serası ve 3 bin 500 metrekarelik ebatlama, paketleme ile sarartma tesisinin enerji ihtiyacının tamamı, kurulan güneş enerji sisteminden (GES) karşılanıyor. Firma sahibi Şevki Öncel, muz serası ve paketleme sarartma tesisinin yıllık enerji ihtiyacının 400 bin Lira olduğunu söyleyerek, "Enerji ihtiyacımızın tamamını güneşten sağlıyoruz. Kullanmadığımız enerjiyi de şebekeye satarak gelir elde ediyoruz" dedi.

Oku
ATSO’da videokonferanslı dönem

ATSO’da videokonferanslı dönem

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, komite başkanlarıyla videokonferans ile toplantı yaptı. Başkan Çetin, öneri ve talepleri dinlerken, yapılanları da aktardı.

Oku
Alkan: Ekmeğimizi bölüşmeye hazırız

Alkan: Ekmeğimizi bölüşmeye hazırız

S.S. Antalya Şoförler Otomobilciler ve Bilimum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Alkan, salgınla ilgili üyelerine çağrı yaptı

Oku
UMUDUMUZ YAZA

UMUDUMUZ YAZA

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye'nin 2023'e sağlam bir vizyonla gittiği ve koronavirüs darboğazından da çıkılacağını belirterek, "Covid-19 salgını beklendiği gibi yaz aylarında etkisi geçince pazarda farklı bir görünüm sunacaktır" dedi.

Oku
Papaya’nın kilosu 10 TL

Papaya’nın kilosu 10 TL

Gazipaşa’da çiftçi Mehmet Mercan (64), 500 metrekare örtü altına diktiği 20 papaya ağacı ile geçimini sağlıyor. Bir ağaçtan yaklaşık 60 meyve hasat eden Mercan, tanesi 2,5 kilo ile 3 kilo arasında değişen meyvelerin kilosunu 10 TL'den satıyor.

Oku
BAKA'dan virüsü önleyecek projelere hibe destek

BAKA'dan virüsü önleyecek projelere hibe destek

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından 'Covid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı' duyurusu yapıldı. Program kapsamda salgınla mücadele ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelere toplam 6 milyon 570 bin TL'lik hibe destek verilecek.

Oku
Subaşı: Esnaf ve çiftçi perişan

Subaşı: Esnaf ve çiftçi perişan

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, ülkemizde ve dünyada yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle turizmde, tarımda ve ekonomide büyük sıkıntılar başladığını belirterek, "Esnaf, çiftçi ve tüm vatandaşlarımız perişan" dedi.

Oku
 Çandır’dan Tarım Bakanı Pakdemirli'ye  'cansuyu' raporu

Çandır’dan Tarım Bakanı Pakdemirli'ye 'cansuyu' raporu

Antalya Tarım Konseyi (ATAK) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya milletvekillerinin katılımıyla telekonferans yoluyla yapılan Antalya Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Oku