Ekonomi Haberleri

MÜSİAD’ın hedefi  ihracat ve markalaşma

MÜSİAD’ın hedefi ihracat ve markalaşma

MÜSİAD Antalya Şubesi'nin yeni başkanı Boğaçhan Göksu, öncelikli hedeflerinin Türkiye ve Antalya’ya döviz sokmak olduğunu söyledi. Göksu, “2019 için en büyük ticari faaliyetimiz ve projeksiyonumuz ihracat ve markalaşma olacak. İhracatta vazgeçilmez olan olmak istiyoruz” dedi.

Oku
   ‘Girişimcilik Zirvesi’ ATSO’da düzenleniyor

‘Girişimcilik Zirvesi’ ATSO’da düzenleniyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi tarafından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İş Kulübü işbirliğinde 20 Şubat Çarşamba günü 09.30-17.00 saatleri arasında ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda “Girişimcilik Zirvesi” düzenleneceğini bildirdi.

Oku
Müjde belli oldu  7 yıl vadeli erteleme

Müjde belli oldu 7 yıl vadeli erteleme

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Hüseyin Bey'in Antalya'da müjdesi var” dediği o müjde belli oldu. Yeni sera kuracaklar ile atıl durumdaki seralarını faaliyete geçirmek ve mevcut seralarını modernize etmek isteyenlere 2 yılı ödemesiz, 7 yıl vadeli ve yüzde 8.25 faizle kredi verilecek

Oku
Enflasyonun faturası  emekçiye çıkarılmasın

Enflasyonun faturası emekçiye çıkarılmasın

TÜMBEL-SEN Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, Emekçilerin enflasyon ve krize karşı ilan edilen programları samimi bulmadığını ve kendisine fatura çıkarılmasını istemediğini belirterek, “Belediye emekçisi, hükümetten; enflasyon ve hayat pahalılığına karşı ek zam ve ek sözleşme talep ediyor ve sendikaların ortak talepler etrafında, iş kolundaki tüm çalışanları harekete geçirmesini istiyor” dedi.

Oku
Sebze fiyatları inişe geçti

Sebze fiyatları inişe geçti

Finike Toptancı Hali'nde, sebze fiyatlarında ciddi oranda düşüş oldu. Fiyatı 10 liraya çıkan çarliston biber 4,5 liraya, 9 lira olan köy biberi 6 liraya, 7 liraya çıkan patlıcan 4,30 liraya kadar geriledi. Salatalığın 30 Ocak'ta 4,20 olan fiyatı ise bugün itibarıyla aynı fiyattan tezgaha çıkarıldı.

Oku
Gıda fiyatları enflasyonu azdırıyor

Gıda fiyatları enflasyonu azdırıyor

TÜİK tarafından enflasyon rakamlarını değerlendiren ATSO Başkanı Davut Çetin, gıda fiyatlarındaki artışın enflasyonda aşırı yükselişe neden olduğunu vurguladı. Çetin, “Gıda sektöründe girdi tedarikinden üretim ve perakendeye kadar her aşamanın analiz edilmesi, verimlilik artışı ve maliyet düşüşü sağlayacak önlemlerin hayata geçirilmesi” dedi..

Oku
Enflasyon kafayı kaldırdı !

Enflasyon kafayı kaldırdı !

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Ocak ayı enflasyon rakamlarını değerlendiren BAGEV ve ATB Başkanı Ali Çandır, enflasyon rakamlarının talep kaynaklı değil, maliyet kaynaklı yükseldiğini vurgulayarak, “Enflasyon kafayı kaldırdı’ dedi..

Oku
Kaleiçide yatlar karaya çıktı!..

Kaleiçide yatlar karaya çıktı!..

Antalya'nın tarihi Kaleiçi'ndeki Yat Limanı başta olmak üzere Kaş, Finike, Kemer, Manavgat ve Side gibi limanlarda yaz sezonu süresince turistik gezi ve turlara çıkan tekneler, periyodik kış bakımı için karaya çıktı.

Oku
 BAİB Berlin’de fuarda

BAİB Berlin’de fuarda

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), yılda yaklaşık yarım milyar dolar ihracatı olan yaş meyve sebze sektörünün ihracatını daha da geliştirmek için Avrupa’nın önde gelen fuarlarından Fruit Logistica’ya katılıyor. Almanya’nın başkenti Berlin’de 6-8 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan fuarda Batı Akdeniz’in ihracata yönelik yaş meyve sebze ürünleri tanıtılıp, ihracat bağlantıları için görüşmeler gerçekleştirilecek. Fruit Logistica Fuarı’na geçen yıl 84 ülkeden 3 bin 239 firma katılmış, 130 ülkeden 78 bin 74 ziyaretçi gelmişti.

Oku
TÜKETİCİ KADAR  ÜRETİCİ DE HAKLI

TÜKETİCİ KADAR ÜRETİCİ DE HAKLI

ATB Başkanı Ali Çandır, geçtiğimiz hafta yaşanan şiddetli yağış, fırtına ve hortum nedeniyle sebze, meyve ve kesme çiçek üreticilerinin büyük zarar gördüğünü, yaşanan bu durumunda fiyatları yükselttiğini söyledi. ATB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan da, tüketicinin her zaman haklı olduğunu ancak bu kez yaşanan felaket sonrası artan maliyetler nedeniyle üreticini de haklı olduğunu kaydetti.

Oku