Ekonomi Haberleri

Turizmde hedef 40 milyon turist

Turizmde hedef 40 milyon turist

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, bu yıl turist sayısında tarihi rekor kırılacağını ve 40 milyonu geçmeyi öngördüklerini belirterek, "Gelir anlamında da 30 - 32 milyar dolar seviyesinde bir rakamı göreceğiz" dedi.

Oku
INTERFRESH başladı

INTERFRESH başladı

Türkiye'nin en büyük yaş meyve ve sebze fuarı olma iddiasıyla bu yıl Antalya'da ilki düzenlenen Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı (INTERFRESH), kapılarını açtı.

Oku
 “Bütçe yağmalanmış”

“Bütçe yağmalanmış”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Milli Eğitim Bakanlığının 2017 yılı Sayıştay Denetim Raporu’nun, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin nasıl yağmalandığını ve yönetmeliklere aykırı işlemleri ortaya çıkardığını iddia etti.

Oku
'Domateste suçlu bulundu !..

'Domateste suçlu bulundu !..

Domatesin kilogram fiyatının tezgahlarda yükselmesi üzerine gözlerin çevrildiği komisyoncular, fahiş fiyatlarla kazanç sağladıkları yönündeki haberleri yalanladı. Girdi maliyetlerindeki yüzde 100'e varan artışlar, üretim azlığı ve tuta zararlısı fiyat artışının nedeni olarak gösterildi.

Oku
ATSO, Enflasyonla mücadeleye destek

ATSO, Enflasyonla mücadeleye destek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hükümetin açıkladığı “Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı” çerçevesinde başlatılan indirim kampanyasına destek veriyor.

Oku
Deveye hendek atlattık!

Deveye hendek atlattık!

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) kahvaltısına konuk olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaltı Sahil Projesi’yle ilgili gerekli izinleri almak için adeta deveye hendek atlattıklarını söyledi. Konyaaltı sahilini araç trafiğinden arındırıp yaya yolu yapmak için Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne 3 kez yazı yazdık. En sonunda Sayın Bakanımız, ‘sen bakanlığa yaz, ben o izni vereyim’ dedi. O izni almasaydık bugün bu proje yapılamazdı” dedi.

Oku
Türkiye'nin en büyük yaş  sebze meyve fuarı başlıyor

Türkiye'nin en büyük yaş sebze meyve fuarı başlıyor

Türkiye'nin en büyük yaş meyve ve sebze fuarı olma iddiasıyla bu yıl Antalya'da ilki düzenlenecek Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı (INTERFRESH), bugün kapılarını açıyor.

Oku
Damat battı!..

Damat battı!..

Konyaaltı Sahil Projesi’nin ihalesini de alan, sahildeki plajları daha sonra başka şirketlere kiralayan AKP’ye yakınlığı ile bilinen oyuncu Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar, 68.4 milyon dolar olan borçlarını ödeyemediğini öne sürerek, konkordato talep etti. Damadın iflası sonucu Konyaaltı Sahilindeki işletmelerin geleceği konusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

Oku
Memur bordro yaktı

Memur bordro yaktı

Antalyalı memurlar, siyasi iktidarın ‘kriz miriz yok’ açıklamasına rağmen, kamu emekçilerinin dolar kurundaki artıştan kaynaklı olarak 9 aylık dönemde 2 maaş kaybı yaşadığını belirterek, zam kasırgasını protesto için bordro yakma eylemi gerçekleştirdi.

Oku
Turizm 28 milyar dolar kazandırdı

Turizm 28 milyar dolar kazandırdı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Net döviz girdisi sağlayan bir sektörüz ve bu sene 32 milyar dolar hedefimiz var. Şu an net döviz girdimiz, 28 milyar dolar" dedi.

Oku