Alman turist ölümden döndü Alman turist ölümden döndü

Eskişehir'in Zafer Mahallesi Özen Sokak'ta yaşayan 72 yaşındaki Safinaz A., dün akşam saatlerinde evinde eşi M.A. ve oğlu Ö.A. tarafından salonda hareketsiz bir şekilde bulundu. 112 Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık personeli, Safinaz A.'nın yaşamını yitirdiğini belirledi.

A W126480 01

Şüpheli Ölüm

Yapılan incelemede Safinaz A.'nın yüz ve bilek kısmındaki morluklar nedeniyle ölümü şüpheli olarak değerlendirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. Yapılan inceleme sonucunda Safinaz A.'nın boynunun kırık olduğu ve darp sonucu yaşamını yitirmiş olabileceği tespit edildi. Cansız beden, otopsi için Eskişehir Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

A W126480 02

Çelik Yelek Giydirerek Sevk Edildi

İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, başlattıkları çalışma sonucunda, hasta nakil ambulansı şoförü olarak çalışan Mehmet U.'yu gözaltına aldı. Safinaz A.'nın eşi M.A. ile aynı kereste fabrikasında çalışan Mehmet U.'nun, hırsızlık amacıyla anahtarını çaldığı belirlendi. Emniyet işlemlerinin ardından Mehmet U., adliyeye çelik yelek giydirilerek sevk edildi.

Kaynak: İHA