Altın ve gümüş, İsrail Filistin arasındaki gerilimin bölgesel riskleri yükseltmesi sebebiyle yeni haftada değer kazandı. Alanya’da kuyumcu olan Abdülay Sağıroğlu, altındaki artışın sebebini ve güncel altın fiyatlarını Dim TV ile paylaştı.

İsrail Filistin çatışmasının daha büyük bir alana sıçrayabileceği korkusu, altın gibi güvenli varlıklara olan ilgiyi artırdı. Altının gram fiyatı, haftanın ilk iş gününde önceki kapanışa göre yüzde 0,3 artarak 1.830 liradan alıcı buluyor. Çeyrek altın 3 bin 150 lira, Cumhuriyet altını ise 12 bin 790 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise yüzde 0,2 yükselerek 1.980 dolardan işlem görüyor. Alanya’da kuyumcu olan Abdülay Sağıroğlu, altındaki artışın sebebini ve güncel altın fiyatlarını Dim TV ile paylaştı.

Sağıroğlu, “Altın fiyatları haftaya artışla başladı. ONS bazında yükseliş devam edecek. İsrail- Filistin olayı altın fiyatlarının yükselmesine etki etti. Savaşın bir süre daha devam edeceği görülüyor. İsrail, Filistin’i tamamen ortadan kaldırmak istiyor. Savaş sona ererse altın fiyatları yatay seyrine döner ama çok büyük bir değişiklik olmaz. Altın her zaman güvenli limandır. Umarım savaş devam etmez. Altın fiyatları da artmaz” dedi.

1 milyon TL'lik mevduat rekor kırdı: 32 ve 92 günlük faiz getirisi patlaması yaşanıyor 1 milyon TL'lik mevduat rekor kırdı: 32 ve 92 günlük faiz getirisi patlaması yaşanıyor

Kamer Durdu

Kaynak: Haber merkezi