31 Mart İdari Mahalli Genel Seçimler yaklaşırken, siyasi partiler ve adaylar arasındaki yarış da hızlandı. Gezici Araştırma Merkezi tarafından yapılan son anket ile Antalya'nın ilçesi Alanya'daki seçmenin nabzı tutuldu. Alanya'dan gelen son rakamlara göre; CHP adayı Osman Tarık Özçelik seçim yarışını, Cumhur İttifakı Adem Murat Yücel'in önünde götürüyor.

Alanya'da Hangi Aday Önde?

1 ile 3 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete 5 bin 773 kişi katıldı.  Seçim anketine göre; katılımcıların yüzde 43.1'i Alanya Belediye Başkanlığı için CHP adayı Osman Tarık Özçelik'i tercih etti. AK Parti ve MHP'yi temsilen Cumhur İttifakı adayı Adem Murat Yücel'in oy oranı yüzde 37.2 olsu. İYİ Parti adayı Mehmet Şahin'in oy oranı ise yüzde 16.5'te kaldı.

Alanya'da şaşırtan seçim anketi: Hangi aday önde götürüyor?

Nesrin Ünal'dan kurultay öncesi Meral Akşener'e destek paylaşımı Nesrin Ünal'dan kurultay öncesi Meral Akşener'e destek paylaşımı

Alanyalı Seçmenin Tercihi

Diğer yandan ankete katılanların yüzde 48.8'i Alanya Belediyesi'ni 'en iyi şekilde yönetebileceğine inandığı aday' olarak Osman Tarık Özçelik'i gösterdi. Yüzde 29.2'si Adem Murat Yücel'i, yüzde 14.3'ü Mehmet Şahin'i tercih ettiği. Kararsızların oranı ise yüzde 7.7 olarak belirlendi.

Sonar'ın son anketi! 8 ilde oy durumu ne? İstanbul'da İmamoğlu ile Kurum'un oy farkı ne kadar? Sonar'ın son anketi! 8 ilde oy durumu ne? İstanbul'da İmamoğlu ile Kurum'un oy farkı ne kadar?

Kaynak: Kamer DURDU