'Mutfağın yıldızlarını buluşturan 'Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması’23 GastroaAntalya’da Alanya Üniversitesi öğrencileri gümüş madalya kazandı. Öğrenciler, gastronomi dünyasının önde gelen isimlerinin değerlendirmelerine tabi tutuldukları yarışmada kusursuz sunumları ve lezzetleriyle jüriyi etkilemeyi başardı.

Ödül Kazanan Yemek

Alanya Üniversitesi öğrencisi Mikail Alparslan, Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’nda kalkan balığı ile kereviz püresini buluşturarak gümüş madalya elde etti.

Öğretim Görevlisinin Yorumları

Varsak’a 6. Kreş Geliyor! Varsak’a 6. Kreş Geliyor!

Alanya Üniversitesi Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Erman Baş, yarışmada derece aldıkları için mutlu olduklarını belirtti ve öğrenci Mikail Alparslan’ın yoğun çalışması ve azminin sonucunda gümüş madalyayı hak ettiğini ifade etti.

Ödül Kazanan Öğrencinin Düşünceleri

Gümüş madalyaya layık görülen Mikail Alparslan, yoğun çalışmalar sonucunda bu madalyayı hak ettiğini düşündüğünü ve aşçılık serüvenindeki ilk yarışmadan gümüş madalya alarak başarı elde etmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Alparslan, daha ilerideki yarışmalarda üniversiteyi temsil etmekten ve yeni başarılar elde etmekten onur ve mutluluk duyacağını ifade etti.

Kaynak: İHA