Alanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Alanya Hentbol Şenliği, düzenlenen plaket töreni ile sona erdi. Şenlikte; Minikler Türkiye Şampiyonası'na 648 sporcu, 29. Ramazan Demirci Açık Alan Turnuvası'na, Veteran Hentbol Turnuvası'na ve Alanya Uluslararası Plaj Hentbol Turnuvaları'na toplam bin 420 sporcu, yaklaşık 100 antrenör ve idareci, 86 hakem ve gözlemci olmak üzere 2254 kişi katıldı. 

Alanya ev sahipliğinde gerçekleşen Hentbol Şenliği coşkulu şekilde sona erdi

Etkinliklerin ardından düzenlenen plaket törenine Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Açıkalın, Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Faruk Konukçu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, merhum Ramazan Demirci'nin eşi Fatma Atilla, Belediye Spor Müdürü Levent Uğur ve organizasyon yetkilileri, hakemler, gözlemciler ile antrenörler katıldı.

Alanya ev sahipliğinde gerçekleşen Hentbol Şenliği coşkulu şekilde sona erdi

Törende, hentbol camiasının önemli isimlerinden Ramazan Demirci'yi de anmak için bir araya gelindi. Demirci'nin yakın arkadaşı olan Belediye Başkan Danışmanı Abdurrahman Açıkalın, 'Bugün gerçekleştirilen 29. Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası'nın Alanya'ya ilk kazandırılmasında çok emeğim geçmiştir. Bunu her zaman gururla taşıdım. 1991 yılında başlayan 'Uluslararası Alanya Triatlonu' tecrübemden yararlanmak adına bir teklifle gelmişti. Kurduğumuz ekiple birlikte kendisine şartsız destek vermiştim. Ruhu şad olsun çok değerli bir insandı. Spor camiasına ve bizlere çok büyük bir iz bıraktı. Amacımız onun bıraktığı mirası daha ileri taşımak. Alanya Belediyesi olarak her türlü spora destek vermek için hazırız' dedi.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ise yaptığı açıklamada, 'Alanya ailesi olarak öncelikle bize evinizi, yuvanızı, şehrinizi açtığınız için ve yıllardan beri açmaya devam ettiğiniz için sonsuz teşekkür ediyoruz. Hentbolumuzun en değerli, en uzun soluklu ve geleceği en parlak olan organizasyonlarından birindeyiz. Biz burada çok büyük organizasyonlara Alanya Belediye Başkanımız ve tüm şehirle birlikte ev sahipliği yapacağız. Önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek Avrupa Plaj Hentbolu Şampiyonası için başvurduk. Avrupa Hentbol Federasyonu değerlendiriyor. Alanya ve hentbol camiası olarak burayı uluslararası bir organizasyon haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız' diye konuştu.

Fenerbahçe Lugano maçına hazır: Maç saatini bekliyor Fenerbahçe Lugano maçına hazır: Maç saatini bekliyor

Alanya ev sahipliğinde gerçekleşen Hentbol Şenliği coşkulu şekilde sona erdi

Kaynak: İHA