Türkiye'nin müzik dünyasının efsane isimlerinden biri olan Ajda Pekkan, sosyal medyada gündemde. Ünlü sanatçının hayatı, kariyeri ve kişisel detayları yurttaşlar tarafından büyük bir ilgiyle araştırılıyor. İşte, Ajda Pekkan'ın kimliği hakkında merak edilenler...

Ajda Pekkan (5)

Ajda Pekkan kimdir ve ne zaman doğmuştur?

Ayşe Ajda Pekkan, Türk müziğinin efsanevi isimlerinden biridir. Tam adıyla Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946 tarihinde İstanbul'da doğmuştur.

Soru: Ajda Pekkan'ın müzik kariyeri nasıl başlamıştır?

Ajda Pekkan, müzik kariyerine 1962 yılında Çatı gece klubünde sahne alarak başlamıştır. İlk şarkısını Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla seslendirerek büyük beğeni kazanmıştır.

Ajda Pekkan'ın evli Mi?

Ajda Pekkan, 17 Kasım 1973 tarihinde Coşkun Sapmaz ile 6 gün süren bir evlilik yapmış, ardından 1979'da İzmir Fuarı'nda gazeteci Erol Yaraş ile nişanlanmıştır. 1984 yılında ise Ali Bars ile 6 yıl süren bir evlilik gerçekleştirmiştir.

Ajda Pekkan (2)

Murat Kurum mal varlığını açıkladı Murat Kurum mal varlığını açıkladı

Ajda Pekkan'ın çocuğu var mı?

Hayır, Ajda Pekkan'ın çocuğu bulunmamaktadır. Sanatçı, çocuk sahibi olmama kararını kariyerine odaklanmak istemesi nedeniyle almıştır.

Ajda Pekkan (1)

Ajda Pekkan'ın müzik kariyerinin dışında hangi özellikleriyle bilinir?

Ajda Pekkan, uluslararası alanda birçok dilde şarkı söyleyebilen ender sanatçılardan biridir. Türkçenin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Arapça ve Japonca şarkılar seslendirmiştir.

Kaynak: Kamer Durdu