Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, AKP'nin Yalova milletvekili adaylarından biri olarak açıklanan Ahmet Büyükgümüş, genç yaşına rağmen etkileyici bir kariyere sahip. İşte Ahmet Büyükgümüş'ün hayatı ve kariyerine dair detaylar:

Erken Yaşta Başlayan Başarı Hikayesi

17 Mayıs 1990'da İstanbul'da doğan Ahmet Büyükgümüş, eğitim hayatına İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi'nde başladı ve 2009 yılında bu okuldan mezun oldu. Genç yaşta gösterdiği başarı, onu Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nde birincilikle mezun olmaya taşıdı.

Yüksek Lisans ve Akademik Başarılar

2014-2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlayan Büyükgümüş, akademik kariyerine yurtdışında devam etti. İngiltere'de SOAS University of London'da 2016-2018 yılları arasında akademik araştırmalarını sürdüren Büyükgümüş, "İttifak Oluşumu ve Dağılması: Soğuk Savaş Sonrası NATO Üzerine Tartışmalar" başlıklı teziyle SOAS Uluslararası Siyaset Programı'ndan ikinci yüksek lisans derecesini elde etti.

Siyasetteki Yolculuğu ve Gençlik Kolları Başkanlığı

MasterChef All Star’da Kaptanlık Yarışı Heyecanı MasterChef All Star’da Kaptanlık Yarışı Heyecanı

Ahmet Büyükgümüş, siyasetle genç yaşlarda tanışarak, 2007-2014 yılları arasında Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Gençlik Meclisi Başkanı olarak aktif rol aldı. Akademik başarılarının yanı sıra, AKP İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak çeşitli siyasi görevlerde bulundu. 2018 yılında ise AKP Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendi.

Ahmet Büyükgümüş, Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nde doktora eğitimine devam ederken, siyasetteki deneyimi, genç lider kimliği ve akademik birikimiyle dikkat çekiyor. Seçim sürecinde, Büyükgümüş'ün bu çeşitli alanlarda edindiği deneyimler, onu Yalova'nın temsilcisi olarak nasıl şekillendirecek, merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi