Önce umutlandık

 • Ahmet Akyurt

  Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  6 Aralık 2017 /   563 Okunma

  Önce umutlandık


   

    Trabzon’da maça mükemmel başlayan Antalyaspor, ilk yarı boyunca rakibine bir tek pozisyon verdi.  Ne yazık ki rakibin deneyimli golcüsü Burak Yılmaz, ofsayt kokan pozisyonda ev sahibi takımın gölünü kaydetti ve Antalyaspor hak etmediği bir skorla devre arasına girdi.

     Maçın ikinci yarısını anlatmak istemiyorum Trabzonspor'un genç oyuncuları Okay,Yusuf ve Abdülkadir ile Antalyaspor kalesine atak üstüne atak yaptılar. Takımın golcü futbolcusu Burak ve Ndoye gençlere katılınca Antalyaspor için kaçınılmaz son göründü.Tüm bunlar olurken teknik direktörümüz Leonardo ne yaptı dersiniz ? Kamera kendisine çevrildiğinde çeşitli el kol hareketleri ve üzerindeki giysisini kulübeye atmakla meşguldü. Bunun yanı sıra yapmış olduğu olumsuz ve zamansız oyuncu değişiklikleri zaten maçı kaybetmeye yetti. Kaptan Eto'o'nun sakatlanarak oyundan çıkması bahanesine sığınmak kanımca yersiz olur. Zira bu takımda kaptanla birlikte o kadar çok general var ki.  Sahada maçı kazanacak asker hiç yok. Hal böyle olunca yenilgi kaçınılmaz oluyor. Şanssızlık denilebilir, Maicon'un kaçırdığı gol maçın kırılma anı denilebilir. Ancak şunu unutmamak gerek maçları gol atan takım kazanıyor. Bu müsabakada Antalyaspor adına görevini yapan oyuncu kanımca yok. Deniz ve Sakıp sahada yok. Elle tutulur Vaingueur ve Yekta vardı. Leonardo onu da oyundan aldı. Şimdi önümüzdeki hafta Antalyaspor için hayati önem taşıyan Gençlerbirliği müsabakası var. Bu müsabaka öncesi maçın son dakikasında çok ucuz sarı kart görerek cezalı duruma düşen Diego için ne söylenebilir ki ?

     Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu mükemmel bir müsabaka yönetti. Oyuncularla diyaloğu son derece başarılı pozisyonlara yakın. Verdiği kararlarda ki doğruluk oranı oldukça yüksek başarıların devamını diliyorum.

   


Yorum Yap