Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'nde yaşanan fare olayıyla ilgili hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada, hızlı bir müdahalenin gerçekleştirildiği ve ardından ilaçlama işlemi yapıldığı belirtildi.

Olay, hastanenin 2 Numaralı Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Servisi'nde meydana geldi. Bir hasta yakını tarafından fotoğraflanan olay, serviste yatan bir hastanın odasında farelerin aniden ortaya çıkmasıyla dikkat çekti. Farelerin hemen telef edilmesinin ardından, AFSÜ Hastanesi Başhekimliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Afyonkarahisar'da Hastaneyi Fareler Bastı! Hastaneden Açıklama Geldi

Uzmandan kritik uyarı: Adana'nın zengin mutfağı obez yapıyor Uzmandan kritik uyarı: Adana'nın zengin mutfağı obez yapıyor

Hastaneden açıklama yapıldı

Açıklamada, 'Bir hasta yakınının, hasta odasındaki buzdolabında haşere olduğunu bildirmesi üzerine, personelimiz buzdolabındaki meyve poşetinde haşere tespit ederek gerekli müdahaleyi derhal gerçekleştirmiştir. Tesisimizde her yıl haşere ve kemirgenlerle mücadele için yetkili firmalarla anlaşma yapılmakta, personelimiz gözetiminde düzenli aralıklarla önleyici çalışmalar uygulanmaktadır. Haşere veya kemirgen görülmesi durumunda ise derhal gerekli önlemler alınarak ek ilaçlama yapılmaktadır. Habere konu olayın ardından, hastane yönetimi olarak hemen müdahale edilmiş ve tekrar ilaçlama gerçekleştirilmiştir. Sağlık tesislerinin tüm vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunması gereken kurumlar olduğunun bilinciyle hareket etmekteyiz.' ifadelerine yer verildi.

Afyonkarahisar'da Hastaneyi Fareler Bastı! Hastaneden Açıklama Geldi

Ne olmuştu?

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'nde, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan fareler, hastaları şaşırttı ve bazı hasta yakınları tarafından bizzat yakalandı. Olay, hastanenin 2 Numaralı Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Servisi'nde gerçekleşti. İsmini açıklamak istemeyen bir hasta yakını tarafından fotoğraflanan olayda, serviste yatan bir hastanın odasında aniden fareler belirdi.

Durumu fark eden hasta yakınları, olayı hemen görevlilere bildirdi. Görevliler, yapışkan tuzaklar kullanarak fareleri yakalamaya çalışsa da başarılı olamadı. Farelerin hala odada dolaştığı sırada, hasta yakınları ellerine aldıkları fırçalarla bir fareyi yakalayarak etkisiz hale getirdi.

Afyonkarahisar'da Hastaneyi Fareler Bastı! Hastaneden Açıklama Geldi

Olayın ardından hastane yönetimi, konuyla ilgili inceleme başlatacağını kaydetti. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi, fare olayına hızlı bir şekilde müdahale eden hasta yakınlarına teşekkür etti. Detaylı incelemeler ve gerekli önlemler alınarak, benzer olayların önüne geçilmesi için adımlar atılacağı belirtildi. Hastane, sağlık ve güvenlik standartlarını en üst seviyede tutma taahhüdünü yineledi.

Mersin Şehir Hastanesi'nde 15 milyon hastaya bakıldı Mersin Şehir Hastanesi'nde 15 milyon hastaya bakıldı

Kaynak: İHA