Göksu ilçesine ait olan bu olayın ardından, Türk, Göksun'daki cezaevinin depremde hasar görmesi nedeniyle Adana'daki bir cezaevine sevk edildi. Ancak, Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yapılan testlerde zihinsel engelli olduğu tespit edilerek 22 Kasım günü cezaevinden tahliye edildi.

Tahliye Sonrasında Haber Alınamadı

Ancak, tahliye sonrasında Erdan Türk'ten bir daha haber alınamadı. 34 gündür kayıp olan Türk'ün ailesi endişeli bir şekilde bekleyişini sürdürüyor. Dayısı Ali Kılınç, Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ve zihinsel engelli yeğenini görememenin hüznünü yaşıyor. Kılınç, bir ay boyunca Adana'da gerçekleştirdiği arama çalışmalarında hiçbir iz bulamadı.

İstanbul ve Düzce'de Eş Zamanlı Operasyon: Sahte Reçete Çetesine Darbe İstanbul ve Düzce'de Eş Zamanlı Operasyon: Sahte Reçete Çetesine Darbe

Adana'da Zihinsel Engelli Şahıs Cezaevinden Tahliye Edildikten Sonra Kayboldu

Arama Çalışmalarına Devam Ediliyor

Ali Kılınç, yaşadığı endişeyi dile getirerek şunları söyledi: "Yeğenim için devlet var gücüyle arama çalışmalarına devam ediyor. Basın aracılığıyla görenlerin insaniyet namına emniyet güçlerine veya bizlere haber vermelerini istiyoruz. İnşallah basın aracılığıyla yeğenimi buluruz. Umarım bir an önce bu sevince bizi kavuşturursunuz. Annesine ve kardeşlerine kavuşturarak bir mutluluk yaşarız."

Polis ekipleri, 34 gündür kayıp olan Erdan Türk'ü bulmak için arama çalışmalarını sürdürüyor. Görenlerin veya bilgi sahibi olanların emniyet güçlerine ihbarda bulunması bekleniyor.

Kaynak: İHA