Adana'nın Yüreğir ilçesinde gerçekleştirilen polis operasyonu, yasa dışı silah imalatına büyük darbe vurdu. Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, uzun süredir takip ettikleri H.K. isimli şüphelinin evine baskın düzenledi.

A W229129 03

Çamlıbel Mahallesi'nde Operasyon

Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yüreğir Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, aldıkları istihbarat doğrultusunda, H.K. isimli şahsın Çamlıbel Mahallesi'ndeki evinde yasa dışı silah üretimi yaptığı bilgisini edindi. Bu bilginin üzerine harekete geçen ekipler, sabah saatlerinde şüphelinin evine operasyon düzenledi.

Evde Cephanelik Bulundu

Operasyon sırasında H.K. gözaltına alınırken, evde yapılan aramalarda adeta bir cephanelik ortaya çıktı. Polis ekipleri, silah yapımında kullanılan torna makinesi, diş açma yağı ve silah yapımında kullanılan 34 parça ele geçirdi. Bu malzemelerin yanı sıra, kullanıma hazır durumda olan 13 ruhsatsız tabanca da bulundu.

A W229129 02

Elde edilen silah ve malzemeler polis tarafından incelenmek üzere el konuldu. Şüpheli H.K. ise sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Polis yetkilileri, bu tür operasyonların süreceğini ve yasa dışı silah imalatına izin verilmeyeceğini belirtti.

Aydın'da Eve Gelen Televizyon Tamircisi 4 Kişiyi Çekiçle Yaraladı Aydın'da Eve Gelen Televizyon Tamircisi 4 Kişiyi Çekiçle Yaraladı


Adana'da aciller acemi kasaplarla doldu Adana'da aciller acemi kasaplarla doldu

Kaynak: İHA