CHP Manavgat'tan yeni meclis üyesi adayları belli oldu CHP Manavgat'tan yeni meclis üyesi adayları belli oldu

Adana'nın Yumurtalık ilçe belediyesi, 63 yıllık bir borç nedeniyle icra tehdidiyle karşı karşıya. Belediyeye ait bazı arazilerin yarın satışa çıkacağı bildirildi.

1961 yılında Yumurtalık ilçe belediyesi, Duran Göçer'e ait 20 dönümlük araziyi istimlak etmiş ancak iddialara göre herhangi bir ödeme yapmamıştı. Belediye başkanları da 1961 yılından sonra Göçer ve ailesine hiçbir ödeme yapmamıştı.

Adana Yumurtalık'ta 63 Yıllık Borçtan Icra Geldi

Duran Göçer'in ailesi 2 yıl önce Yumurtalık Belediyesi'ne dava açtı ve davayı kazandı. Belediye, bu süreçte aileye 2 milyon 500 bin Türk Lirası ödeme yapmıştı. Ancak arazinin değerinin daha yüksek olduğu ortaya çıkınca belediye icra tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Yarın, Yumurtalık Belediyesi'ne ait Deveciuşağı Mahallesi'nde bulunan çocuk parkının bir kısmının, bir tarlanın ve diğer bazı yerlerin icradan satılacağı öğrenildi. Satıştan elde edilecek gelirle belediyenin borcunun ödeneceği belirtildi.

Adana'da depremzedeler konutlarına 6 Şubat'tan önce kavuşacak Adana'da depremzedeler konutlarına 6 Şubat'tan önce kavuşacak

Kaynak: İHA