Türkiye genelinde gece yarısı gerçekleştirilen Emniyet Müdürleri Kararnamesi kapsamında, Adana İl Emniyet Müdürlüğü'ne önemli bir isim atanmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de 26 Ocak tarihinde yayınlanan atama kararı ile Trabzon Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, Adana İl Emniyet Müdürü olarak göreve başlayacak.

Ahmet Hakan Arıkan Kimdir?

1968 yılında İzmir'de doğan Ahmet Hakan Arıkan, polislik kariyerine 1991 yılında Polis Akademisi'nden mezun olarak adım atmıştır. Komiser Yardımcısı olarak göreve başlayan Arıkan, Ankara İl Emniyet Müdür Vekili olarak da görev yapmıştır. Ankara, Emniyet Genel Müdürlüğü, Tunceli ve Polis Akademisi Başkanlığı gibi önemli birimlerde deneyim kazanmıştır.

Ahmet Hakan Arıkan Evli Mi?

Evli ve bir çocuk babası olan Ahmet Hakan Arıkan, güvenlik alanındaki başarılarıyla bilinmektedir.

Ahmet Hakan Arıkan Hangi Görevlerde Bulunmuştur

13 Ekim 2015 tarihinde Ankara İl Emniyet Müdür Vekili olarak atanmış olan Arıkan, son olarak Adana İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'dan Sarıyer'deki Olta Balıkçılarına Müjde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'dan Sarıyer'deki Olta Balıkçılarına Müjde

Resmi Gazetede Duyuruldu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya liderliğinde gerçekleştirilen gece yarısı Emniyet Müdürleri Kararnamesi çerçevesinde yapılan atama ile Ahmet Hakan Arıkan, Adana'nın güvenliğinden sorumlu olacak. Bu kritik görev değişikliği, Türkiye'nin genel güvenlik stratejilerine uygun şekilde gerçekleştirilmiş ve Resmi Gazete'de yayımlanarak duyurulmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi