Gelin Düğününde Cin*yet Suçlamasıyla Tutuklandı Kelepçeyle Poz Verdi Gelin Düğününde Cin*yet Suçlamasıyla Tutuklandı Kelepçeyle Poz Verdi

Louisiana eyaletinde, devlet okullarında On Emir'in büyük puntolarla yazılı olduğu posterlerin asılmasını zorunlu kılan bir yasa kabul edildi.

Louisiana Valisi Jeff Landry, On Emir'in okunabilir şekilde devlet okullarındaki tüm sınıflara asılmasını sağlayan yasayı imzaladı.

Posterlerin Asılma Zorunluluğu

Yasa kapsamında, On Emir'in ABD kamu eğitiminin önemli bir parçası olduğunu vurgulayan açıklamalarla birlikte sınıflara posterlerin asılması 2025 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

Posterlerin maliyeti, eyalet fonları yerine bağışlarla karşılanacak.

On Emir, Hz. Musa'ya Sina Dağı'nda verilen ilk ilahi emirler olarak biliniyor.

On Emir nedir?

1- Seni Mısır’dan, köle olduğun ülkeden çıkaran Tanrın RAB benim. Benden başka tanrın olmayacak.

2- Kendine yukarıda gökyüzünde, aşağıda yeryüzünde ya da yer altındaki sularda yaşayan herhangi bir canlıya benzer put yapmayacaksın. Putların önünde eğilmeyecek, onlara tapmayacaksın.
3- Tanrın RAB ‘bin adını boş yere ağzına almayacaksın. Çünkü RAB , adını boş yere ağzına alanları cezasız bırakmayacaktır.

4- Şabat Günü’nü kutsal sayarak anımsa. Altı gün çalışacak, bütün işlerini yapacaksın. Ama yedinci gün bana, Tanrın RAB ‘be Şabat Günü olarak adanmıştır.

5- Annene babana saygı göster. Öyle ki, Tanrın RAB ‘bin sana vereceği ülkede ömrün uzun olsun.

6- Adam öldürmeyeceksin.

7- Zina etmeyeceksin.

8- Çalmayacaksın.

9- Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin.

10- Komşunun evine, karısına, erkek ve kadın kölesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin.

Kaynak: AA