Muğla'nın Fethiye ilçesi, yamaç paraşütü tutkunları için dünyanın en iyi merkezlerinden biri olarak biliniyor. Ölüdeniz Mahallesi'nde yer alan ve bin 965 metre rakımlı Babadağ, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

A W232474 03 Result

Eşsiz Manzarada Yamaç Paraşütü Keyfi

Tatilciler, teleferikle Babadağ'ın zirvesine çıkarak eşsiz manzarayı izleme fırsatı buluyor. Buradan yamaç paraşütleriyle havalanan ziyaretçiler, Ölüdeniz'in muhteşem manzarasını kuş bakışı seyrediyor.

Kurban Bayramı'nda Yoğun İlgi

Bu yılki Kurban Bayramı tatilinde, Babadağ Yamaç Paraşütü Merkezi'nde 6 bin 340 kişi yamaç paraşütü yaptı. Yerli turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Fethiye'ye gelen 2 bin 900'ü Türk, 867'si İngiliz, 827'si Çinli ve 803'ü Rusya uyruklu turist, yamaç paraşütü yaparak adrenalin dolu anlar yaşadı.

A W232474 04 Result

Babadağ'a Nasıl Ulaşılır?

Babadağ'a ulaşmak oldukça kolay. Fethiye'den hareket eden teleferik sistemi sayesinde, ziyaretçiler rahatlıkla dağın zirvesine çıkabiliyor. Teleferik yolculuğu sırasında, doğanın büyüleyici güzelliklerini görmek de mümkün oluyor.

Antalya hava durumu 14 Temmuz 2024 Pazar Antalya hava durumu 14 Temmuz 2024 Pazar

A W232474 02 Result

Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Güvenlik Önlemleri

Babadağ'da yamaç paraşütü yapmak isteyenler için profesyonel eğitmenler tarafından eğitimler veriliyor. Ayrıca, güvenlik önlemleri en üst seviyede tutuluyor. Yamaç paraşütü yapmak isteyenler, gerekli ekipman ve eğitimlerle güvenli bir şekilde uçuş yapabiliyor.

Dünyaca ünlü serbest dalgıç Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yaptı Dünyaca ünlü serbest dalgıç Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yaptı
 

Kaynak: İHA