Kırıkkale, 43 ilin bağlantı noktası olarak bilinen "kilit kavşak" konumunda, 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle büyük bir araç yoğunluğu yaşadı. Tatil süresince araç sayısı 12 binden 80 bine yükseldi. Bayramın ilk gününde, kara yolundaki hareketlilik havadan görüntülendi ve trafiğin akıcı bir şekilde ilerlediği gözlemlendi.

A W229296 04 Result

Vali Makas'tan Uyarılar

Vali Mehmet Makas, trafik denetim noktalarında durdurulan araçlardaki sürücülere ve yolculara emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunarak iyi bayramlar diledi. Vali Makas’a, Belediye Başkanı Ahmet Önal ve AK Parti Milletvekili Mustafa Kaplan da eşlik etti.

A W229296 05 Result

Sezen Aksu ve Ceylan Ertem sokak hayvanları için şarkı yaptı Sezen Aksu ve Ceylan Ertem sokak hayvanları için şarkı yaptı

Trafik Ekipleri Görev Başında

Bölgedeki uygulama noktalarında görev yapan trafik ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları için denetimlerine devam ediyor. Vali Makas, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale'deki araç geçişinin tatil süresince önemli ölçüde arttığını belirtti.

A W229296 02 Result

Yoğunluk Arife Günü ve Hafta Sonu Zirve Yaptı

Arife günü, perşembe ve cuma günleri yoğun araç trafiği yaşandığını belirten Vali Makas, hava sıcaklıklarının artmasıyla yoğunluğun azaldığını, akşam serinliğiyle birlikte ise yeniden arttığını söyledi. Dönüş trafiğinde de benzer bir yoğunluk beklediklerini ifade eden Vali Makas, vatandaşlara seyahatlerini yoğunluğa göre planlamalarını tavsiye etti.

Sürücülere Önemli Uyarılar

Vali Makas, sürücüleri hızlarını düşürmeleri konusunda uyardı ve İçişleri Bakanlığı'nın "Yolun Sonu Bayram Olsun" mottosunu hatırlattı. Otobüs yolcuları dahil tüm yolcuların emniyet kemeri takmasının hayati önem taşıdığını vurgulayan Vali Makas, bu konuda hassasiyet gösterilmesini istedi.

A W229296 09 Result

Vali Makas'tan Bayram Ziyaretleri

Bayram ziyaretleri kapsamında Vali Makas, Başkan Önal ve beraberindekiler, 112 Acil Çağrı Merkezi ve İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek personelin bayramını kutladı. Ayrıca Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) yetkili kurum müdüründen son durum hakkında bilgi aldı. Ziyaretlerde Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ da hazır bulundu.

A W229296 07 Result

İstanbul'da bayram ıssızlığı! Yollar boş kaldı İstanbul'da bayram ıssızlığı! Yollar boş kaldı

Kaynak: İHA