Taşköprüspor, İhsangazi Stadı'nda oynanacak maça gitmeden önce kale direklerinin standartlara uymadığı gerekçesiyle itirazda bulundu.

AW079406_07

Rakip takım maçı oynamayı reddetti

Yaklaşık 23 yıldır kullanılan İhsangazi Stadı'nın maç oynamak için yeterli standartlara sahip olmadığını savunan Taşköprüspor, özellikle kale direklerinin ölçülerinin standartlara uymadığı iddiasında bulundu. Bu itiraz üzerine hakemler, sahaya bir metre getirerek kale direkleri ve stat ölçümlerini gerçekleştirdi. Yapılan ölçümler sonucunda Taşköprüspor, maçı oynamayı reddetti ve hakemlerin ortak kararıyla maç ileri bir tarihe ertelendi.

TFF Beşiktaş'ın yeni başkanı Arat'ı tebrik etti TFF Beşiktaş'ın yeni başkanı Arat'ı tebrik etti

AW079406_04

Emeklerimiz boşuna gitti

İhsangazispor Kulüp Başkanı Burhan Tutar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Taşköprüspor ile maçımız vardı. Rakip takımın yöneticileri ve hocası maçı iptal etmek istedi, çünkü iddialarına göre kalenin boyutları standartlara uymuyordu. Ancak bu kale boyutları 23 yıldır değişmemiştir ve bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır. Eksiklikleri tamamlayacağımızı söyledik ve 15 gün süre istedik, ancak kabul etmediler. Bu maçın iptal edilmesi, bir kişinin egosu yüzünden oldu. Bu durum, buraya gelen birçok insanın zamanının ve emeğinin boşa gitmesine neden oldu” şeklinde konuştu.

AW079406_01

Olayın ardından, maçın iptali nedeniyle hayal kırıklığı yaşayan taraftarlar, yaşanan bu olayın sporun ruhuna uygun olmadığını dile getirdi. Maçın ertelenen tarihi ise henüz belirlenmedi.

Kaynak: İHA