Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 24 Kasım-3 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 13. Antalya Kitap Fuarı’nın onur konuğunun Ahmet Ümit olduğunu duyurdu.

263 Yazar ve 204 Yayınevi Antalyalılarla Buluşacak

Böcek, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını birlikte yazıyoruz” sloganıyla 263 yazar ve 204 ulusal ve uluslararası yayınevinin Antalyalı vatandaşlarla buluşacağını belirtti.

Manavgat’ın en çok kullanılan yoluydu! O yol trafiğe kapalı olacak! Manavgat’ın en çok kullanılan yoluydu! O yol trafiğe kapalı olacak!

Fuarın Tarihçesi ve Geleceği

Başkan Böcek, kitap fuarının kendisi için farklı bir anlam taşıdığını ve Antalya’daki kitapseverleri yazarlarla buluşturmak amacıyla bu fuarı başlattıklarını ifade etti. Fuarın, ilk olarak çadırlarda başladığını ve zamanla büyüyerek Cam Piramit’e taşındığını belirtti.

Pandemi Döneminde Durmadan Devam

Pandemi döneminde Türkiye’deki diğer kitap fuarları dururken, Antalya Kitap Fuarı’nın devam ettiğini ve 11. Kitap Fuarı’nı düzenlediklerini hatırlatan Başkan Böcek, bu süreçte kitapseverlerin bolca kitap okuma imkanı bulduklarını söyledi.

Onur Konuğu Ahmet Ümit

Bu yılın onur konuğu olan değerli yazar Ahmet Ümit, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde açılacak olan kitap fuarında okurlarla buluşacak.

Katılımcı Yazarlar ve Yayınevleri

Fuarda, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Ayşe Kulin, Barış Doster, Barış Terkoğlu, Feyza Altun, Barış Pehlivan, Prof. Dr. Celal Şengör, Cihad Yaycı, Dilara Pamuk, Ezo Sunal, Akademisyen anne Saniye Bencik Kangal, Hakan Günday, Işıl Işık, İlker Başbuğ, İrfan Değirmenci, Yılmaz Özdil, İsmail Küçükkaya, Saadet Özkan, Mine Söğüt, Mete Yarar, Serhat Yabancı, Timur Soykan, Nurullah Genç, İnci Aral, Murat Ağırel, Moruvaki, Zeynep Oral, Serkan Karaismailoğlu, Müfit Can Saçıntı gibi birbirinden değerli yazarlar katılacak.

Kaynak: Kamer Durdu