Tayvan’da, 12 yaşındaki bir öğrenciyle okulda pek çok kez cinsel ilişkiye giren ve sonunda öğrencisinden çocuk doğuran bir öğretmen, 17 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olayın Ortaya Çıkışı

Taoyuan Bölge Mahkemesi, 25 Şubat - 23 Haziran 2020 tarihleri arasında rıza yaşının altında olan öğrencisini teneffüslerde dokuz kez cinsel ilişkiye zorladığı belirlenen öğretmeni hüküm giydirdi. Öğretmen, Mayıs 2020’de hamile kaldı ve yapılan DNA testi, 12 yaşındaki öğrencinin çocuğunun babası olduğunu gösterdi. Olay, öğrencinin babası tarafından ortaya çıkarıldı ve durum polise bildirildi.

Mahkeme Kararı

Mahkeme, öğretmenin eylemlerinin öğrencinin fiziksel ve zihinsel gelişimi üzerindeki ağır etkisi nedeniyle 17 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. Öğretmen, reşit olmayan bir kişiyle cinsel eylemleri içeren dokuz ayrı cinsel suçla suçlandı.

Öğretmenin Savunması

İnşaat alanını gezerken üzerine demir düşen fabrika sahibi hayatını kaybetti İnşaat alanını gezerken üzerine demir düşen fabrika sahibi hayatını kaybetti

Öğretmen, öğrencisiyle ilişki olduğunu kabul etti ancak mahkemeye verdiği ifadesinde, öğrencisinin kendisini ilişkiye zorladığını iddia etti. Bu savunma, durumun ciddiyeti karşısında şaşırtıcı bulundu.

Kaynak: Kamer Durdu