Yaşam Haberleri

‘Sağlık hizmeti bir bütündür’

‘Sağlık hizmeti bir bütündür’

22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Gününü kutlayan Sağlık Sen Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Acil tıp teknisyeni ve teknikerlerinin, yaptıkları ilk yardımlarla bir çok hastanın hayata tutunmasını sağladığını belirtti.

Oku
Kanser ağır misafiri !

Kanser ağır misafiri !

Antalya'da, 4 ay önce meme kanseri tanısı konulan Songül Tezel (35), hastalığı "Ağır bir misafirim geldi, iyi ağırlamam lazım" sözleriyle tanımlıyor. Tezel, hastalığı yeneceğine dair inancını kaybetmiyor.

Oku
En ilginç koleksiyon

En ilginç koleksiyon

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Melikoğlu, 40 yıllık hekimlik hayatında çocukların yuttuğu ve cerrahi operasyonla solunum ve sindirim sistemlerinden çıkardığı yabancı cisimlerden koleksiyon oluşturdu.

Oku
Üç nesil  okuma yazma öğreniyor

Üç nesil okuma yazma öğreniyor

Antalya'nın Kepez bölgesinde bir okulun başlattığı 'Kahve Tadında Okuyoruz' adlı kursta nine- torun, gelin- görümce, abla- kardeş bir arada okuma yazma öğreniyor. Öğrenciler ders sırasında kahve içip evlerindeki gibi sohbet ediyor.

Oku
Girişimcilerin gözdesi ‘Solucan Gübresi’

Girişimcilerin gözdesi ‘Solucan Gübresi’

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından ASMEK, ‘Kültür Solucanı Yetiştiriciliği Eğitimi’ kursu ile Antalyalılara yeni bir meslek kapısını açıyor. Organik tarım ve organik gübreyi teşvik eden kurs ile serada solucan üretimi öğretiliyor. Siz de solucan yetiştirmek istiyorsanız adresiniz ‘ASMEK.’

Oku
Kentin en önemli  problemi trafik

Kentin en önemli problemi trafik

Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya’’nın en önemli problemlerinden birinin trafik olduğunu bildirirken, trafiği rahatlatması gereken motosikletlerin Antalya’da ölümlü kazalara davetiye çıkardığını belirtti.

Oku
   Falezlerin son kurbanı

Falezlerin son kurbanı

Antalya'da önceki akşam falezlerden düşen gencin cesedi denizde bulundu. Ölen kişinin Ufuk Karakaya (21) olduğu belirlendi.

Oku
   Savcıyı vuran polisten ilginç savunma

Savcıyı vuran polisten ilginç savunma

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Savcı A. Kadir Küçüköner'i vuran polis memuru Turgut Avcı, “Savcı eşimle bana Kürtçe ağır küfür edince, kendimi kaybettim" dedi.

Oku
   4 yaşındaki Melek  ölüme uçtu

4 yaşındaki Melek ölüme uçtu

Kepez’de 4'üncü kattaki evlerinin penceresinden düşen 4 yaşındaki Melek Beyhan, hastanede yaşamını yitirdi.

Oku
‘Onları öldürmeyi kafama koydum”

‘Onları öldürmeyi kafama koydum”

Antalya'da, eşi Hanife (47) ve kızı Esra Özen'i (23) tüfekle vurarak öldüren Sertok Özen (54), “Alkol kullandığım gerekçesiyle eşim ve kızımın beni sürekli eleştirmesini içime sindiremedim. Bu nedenle sürekli husumet besledim ve onları öldürmeyi kafama koydum" dedi.

Oku