Siyaset Haberleri

CHP İl kongresi 7 Ocak’ta

CHP İl kongresi 7 Ocak’ta

İlçe kongrelerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin(CHP) Antalya İl Kongresi 7 Ocak Pazar günü saat 10.00’da Konyaaltı Belediyesi’nin Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Oku
AKP’li Kaş Belediyesi bu işi kaldıramadı

AKP’li Kaş Belediyesi bu işi kaldıramadı

-Delegelerin desteğiyle tekrar CHP Kaş İlçe Başkanlığına seçilen Ulaş Akbaş, ilk dönemlerinde çok başarılı işlerin altına imza attıklarını ancak daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Oku
Siyaset spordan elini çekmeli

Siyaset spordan elini çekmeli

CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran Öney, siyasetin spordan elini çekmesi gerektiğini söyledi. Öney, “Spora erişimde fırsat eşitliğini sağlamak sosyal demokrat anlayışın en önemli görevlerinden biridir” dedi.

Oku
CHP Konyaaltı İYİCE KARIŞTI

CHP Konyaaltı İYİCE KARIŞTI

Kurayla ilçe başkanının belirlendiği CHP Konyaaltı Kongresi sonuçlarına kırmızı listenin yaptığı itirazı değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, Onur Duruk'un ilçe başkanlığının devamına, il delegasyonunun tamamının Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu’nun listesinden (kırmızı liste) oluşmasına karar verdi

Oku
Hükümet vatandaşın aklıyla dalga geçiyor

Hükümet vatandaşın aklıyla dalga geçiyor

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Antalya’yı ziyaretinde yaptığı konuşmada AKP Hükümetinin ‘ekonomide büyüme var’ diyerek vatandaşın aklıyla dalga geçtiğini söyledi.

Oku
   Yıldız: Kepez’i alamazsak  bu can bana haram olsun

Yıldız: Kepez’i alamazsak bu can bana haram olsun

CHP Kepez İlçe Kongresi sonucu başkan seçilen Servet Yıldız, devir teslim töreninde yaptığı açıklamada iddialı konuştu: “2019 yılında Kepez Belediyesi’ni almazsak bu bedendeki can bana haram olsun.”

Oku
 MHP’nin büyük kaybı

MHP’nin büyük kaybı

MHP Korkuteli ilçe teşkilatında 50 yıldır üye olarak hizmet veren Ali İhsan Girgiç, partisinden istifa etti.

Oku

Kuradan Onur Duruk çıktı

Hafta sonu yapılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Kongresi’nde192’şer oy alan başkan adayları Onur Duruk ve Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu, bugün İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Yapılan itiraz sonucunda hakim gözetiminde oylar tekrar sayıldı.

Oku
   Ensemiz tokat  yemek üzere açık

Ensemiz tokat yemek üzere açık

MHP Genel Başkan Bahçeli, Ataşehir Belediye Başkanı CHP'li Battal İlgezdi'nin ardından başka belediyelerde de görevden almaların olacağı iddialarıyla ilgili, "MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz. Bizim belediye başkanlarımızı, eskiden beri hep söyleriz; alnımız açıktır, başardığımızda öpülmek üzere. Ensemiz açıktır, kabahatte tokat yemek üzere" dedi.

Oku
CHP başkanlarını seçti

CHP başkanlarını seçti

CHP’nin Antalya’daki en büyük ilçeleri Muratpaşa, Kepez, Alanya, Manavgat ve Konyaaltı kongreleri hafta sonu yapıldı. Muratpaşa’da Hasan Şahin, Kepez’de Servet Yıldız, Alanya’da Ali Takavut, Manavgat’ta Aliye Coşar başkanlık koltuğuna oturdu. Konyaaltı’nda ise Emrah Kıvanç Mısırlıoğlu ile Onur Duruk’un yarıştığı seçimde 2 aday da 192 oy aldı. Konyaaltı’nda kimin başkan olacağı bugün yapılacak olan kura çekimlerinden sonra belli olacak.

Oku