Güncel Haberleri

Vali Karaloğlu Alanya Kalesi’nde

Vali Karaloğlu Alanya Kalesi’nde

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya ilçesini ziyaret ederek Alanya Kalesi ile ilgili değerlendirme toplantısına katıldı. Buradaki toplantıda konuşan Vali Karaloğlu, "Alanya kültürümüz, kimliğimiz için önemli. Alanya Kalesi, bedesteni, mağarasıyla bizim kültürümüz. Tersane bizim coğrafyamızda kurulan ilk tersanelerden biri.

Oku
Varsak - Zerdalilik  tramvayı ihaleye çıkıyor

Varsak - Zerdalilik tramvayı ihaleye çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi, Antalya ulaşımına kalıcı ve çağdaş bir çözüm sunacak 3. Etap Raylı Sistem Projesi’ni 27 Mart Salı günü ihale ediyor. 25 kilometrelik hatta 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon yer alacak.

Oku
  ‘Herkes kendi işini yapsın’

‘Herkes kendi işini yapsın’

TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HAVA-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Kırbıyık’ı, ziyaret etti. Ziyarette yaptığı açıklamada, siyasilerin, sendikacılığa soyunmasının yanlış olduğunu belirterek, “Herkes kendi işini yapsın” dedi.

Oku

Performans değerlendirme sistemi eğitimin hiçbir sorununu çözemez

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini arttırmak için uygulanacağı iddia edilen performans değerlendirme sisteminin eğitimin hiçbir sorununu çözemeyeceğini kaydetti.

Oku
Hafriyat krizine müteahhit formülü

Hafriyat krizine müteahhit formülü

Mart ayının ilk haftasında uygulanması için gündeme gelen ‘Hafriyat yönetmeliği’ hafriyatçıları ve müteahhitleri zor durumda bırakmış Hafriyatın 40 kilometre mesafede bulunan Kızıllı ’ya götürülmesinin konut fiyatlarına maliyetin yansımasının kaçınılmaz olacağı belirtilerek bu kadar uzak mesafeye hafriyatın götürülmesinin Belediye eliyle dayatmalı bir hafriyat ticaretinin, ne inşaat sektörüne ne de konut sahibi olacak vatandaşa fayda getirmeyeceği dile getirilmişti

Oku
Kimyasal maddelerle  suyumuz kirleniyor

Kimyasal maddelerle suyumuz kirleniyor

Gıda Mühendisi Dr. Bülent Şık, tarımsal faaliyetlerde kullanılan pestisitler ve suni gübrelerin sular için en önemli kimyasal kirleticiler olduğunu belirterek, “Antalya’da kullanılan gübre miktarı Türkiye ortalamasının birkaç katıdır. Gübreler sularda nitrat kirlenmesine, arsenik ve kadmiyum gibi ağır metallerin suya bulaşmasına neden olmaktadır. Bu da Antalya için tehlike arz etmektedir” dedi.

Oku
   Her sezon Korkuteli barajı  kadar suyu tüketiyoruz

Her sezon Korkuteli barajı kadar suyu tüketiyoruz

Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Uğur Burhan Yıldırım, 5 yıldızlı bir tesiste günde ortalama kişi başı 650 litre ile 1000 litre arasında su tüketme ihtiyacı olduğunu hatırlatarak, “Bu rakam 500 bin yatak ile çarpıldığında ne kadar ciddi rakamlar olduğu ortaya çıkıyor. Her sezon bir Korkuteli barajı kadar su kaynağını turizm sektöründe kullanıyoruz” dedi.

Oku
SU KAYNAKLARIMIZ  ranta teslim edildi

SU KAYNAKLARIMIZ ranta teslim edildi

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Keleş, şehir şebekesine belki de şişelenebilecek kalitede su sağlayan Boğaçay içme suyu kuyularının tüm uyarılara karşın, ne getireceği belirsiz, ama götüreceği çok olan Boğaçay Projesi ile bir inat ve rant uğruna yok edildiğini iddia etti.

Oku
100.Yıl kutlaması

100.Yıl kutlaması

2017-2018 Hizmet dönemi, Uluslararası Lions Kulüplerinin 100. Yılı, Türk Lions’unun da 55. Yıldönümü kutlandı. Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan konferansa 22 Akdeniz ülkesinden 300 Lion yanında, Nepal, Romanya ve İzlanda’dan gelen konuklar katıldı.

Oku
İnternetten lens satışına tepki

İnternetten lens satışına tepki

Antalya Bölgesi Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği Başkanı Bülent Gürer, internet üzerinde satışı yasak olmasına rağmen bazı firmaların lens satışı yaptığını, insanların da sağlığını düşünmeden alıp kullandığını, yetkililerin de buna seyirci kaldığını söyledi.

Oku