Ekonomi Haberleri

Elektrik faturalarında   ‘hesap numarası’ dönemi

Elektrik faturalarında ‘hesap numarası’ dönemi

CK Akdeniz Elektrik, teknolojiye yaptığı yeni yatırımla, abonelerinin tüm işlemlerini çok daha hızlı yapabileceği tek numaralı sisteme geçti. Daha önceden işlemlerini abone numarası, işletme kodu gibi farklı bilgiler üzerinden yapan elektrik aboneleri, bu güncelleme ile birlikte üzerinde bulunan her abonelik için özel bir ‘hesap numarası’na sahip oldu.

Oku
Asgari ücret 2 bin 300 TL olsun

Asgari ücret 2 bin 300 TL olsun

DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, asgari ücretin 2018 yılı için 2 bin 300 TL olması gerektiğini söyledi. Aybar, “Asgari ücret sadece asgari ücretlileri değil tüm çalışanları ilgilendirdiğinin, tüm ücretleri belirlediğinin bilinciyle, tüm işçileri 2 bin 300 TL net asgari ücret talebine sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Oku
Akdeniz GERÇEK yazmıştı;Suya yüzde 12 zam

Akdeniz GERÇEK yazmıştı;Suya yüzde 12 zam

Türkiye genelinde Adana, Manisa, Denizli, Kütahya ve Hatay gibi illerde su tarifelerine yeni yılda zam öngörülmezken İstanbul, Konya ve Gaziantep’te su fiyatlarında indirim kararları alındı. Dün yapılan ASAT Genel Kurulu’nda ise suya yüzde 12 zam kararı çıktı.

Oku
   Turizm dipten kurtuldu

Turizm dipten kurtuldu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu yılın 10 ayına baktıklarında, turizmin dipten kurtulduğunu ve yeni bir döneme girişin sinyallerinin geldiğini belirterek, yıl sonunda ise 31.4 milyon turist sayısı ve 26 milyar dolarlık gelire ulaşılacağını söyledi.

Oku
60 bin yabancı Antalya’ya yerleşti

60 bin yabancı Antalya’ya yerleşti

Yılda 10 milyonu aşkın turist ağırlayan Antalya, yabancıların gözde yaşam merkezleri arasında yer alıyor. 100'den fazla ülkeden 60 bin 534 yerleşik yabancı bulunan kentte, ilk sırayı 9 bin 35 kişiyle Ruslar aldı. Antalya'da vatansız konumda ise 4 kişi, ikamet ediyor.

Oku

Banka borçları ertelensin

ATB Başkanı Ali Çandır, batı ilçelerinde yaşanan hortum felaketinde zarar gören üreticinin mağduriyetinin giderilmesi için banka borçlarının ertelenmesi önerisinde bulundu.

Oku
Turizmde ve tarımda  birinciliğe oynamalıyız

Turizmde ve tarımda birinciliğe oynamalıyız

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın değerinin iyi bilinmesi gerektiğini belirterek,” Antalya olarak turizmde ve tarımda dünya birinciliğine oynamalıyız. Konut sektöründe İstanbul ve dünya kentleriyle yarışmalıyız. Türkiye’nin en güzel kenti olduğumuzu da aklımızdan çıkarmayalım” dedi.

Oku
Başkan taklit ürünler  satan esnafa sahip çıktı

Başkan taklit ürünler satan esnafa sahip çıktı

Antalya'da, 20 bin esnafın kanunen yasak olmasına rağmen taklit ürün satarak, geçimini sağladığını belirten Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, esnafın yasadan önce stok yaptığını, elindeki stoku bitirene kadar esnafa müsaade edilmesi gerektiğini söyledi.

Oku
Zeytinpark cazibe merkezi oluyor

Zeytinpark cazibe merkezi oluyor

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, doğa sporlarından bisiklete, çadır kampından yogaya çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Oku
 Turist sayımız 10 milyon geçti

Turist sayımız 10 milyon geçti

Antakya’dan Antalya’ya bir takım girişimlerde bulunmak üzere gelen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası heyetini ziyaretinde konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Geçtiğimiz yıl 7 milyonun da altına düşen turist sayımız bu yıl yeniden 10 milyon rakamının üzerine çıktı” dedi..

Oku