Ekonomi Haberleri

Antalya yine mest etti

Antalya yine mest etti

Antalya’nın en lüks otelleri hafta sonu Antalya satışları 2 Milyar Avro’yu bulan toplam 1420 Alman seyahat acentesinin başkanını ve üst düzey yöneticisini ağırladı. Ünlü turizmci Hüseyin Baraner; Maxxroyal, Rixos, Gloria, Limak, Susesi, Cornelia gibi lüks otellerde kalan konukların gördükleri karşısında müthiş etkilendiklerini söyledi.

Oku
 Antalya konutta   yabancıların gözdesi

Antalya konutta yabancıların gözdesi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Antalya'da nisan ayında konut satışları bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 3,3 artarak 4 bin 977 olarak gerçekleşti. Antalya'da nisan ayında yabancılara ise 475 konut satışı gerçekleşti.

Oku
Yemekleri sertifikalı aşçılar yapacak

Yemekleri sertifikalı aşçılar yapacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (MESEM), aşçı mesleğinin ilk versiyonuna ilişkin kriterleri ulusal yeterlilik sistemine kazandıran ve bu versiyonun sertifikasyonu konusunda Türkiye’de yetkilendirilen ilk merkezi oldu.

Oku
   ‘Açık Kapı’ Şenliği

‘Açık Kapı’ Şenliği

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin ürettiği ürünleri, lise tercihi yapmaya hazırlanan ortaokul öğrencileri ile Bölge sanayicilerine tanıttığı Açık Kapı Şenliği’nin ikincisini düzenledi.

Oku
Sanayici günah keçisi mi ?

Sanayici günah keçisi mi ?

Büyük sanayi kuruluşlarının elektrik faturalarının önemli ölçüde artmasına neden olacağı ön görülen Son Kaynak Tedarik Tarifesi Düzenlemesi Hakkındaki Tebliğ, Nisan ayı itibariyle yürürlüğe girdi. Zamları eleştiren ve bu fahiş artışın sanayi üretimini, istihdamını ve ihracatını olumsuz yönde etkileyeceğine vurgulayan AOSB Başkanı Ali Bahar, “Sanayici günah keçisi mi ?” diye konuştu.

Oku
 1 milyar dolarlık süper yat ihracatı

1 milyar dolarlık süper yat ihracatı

Dünyanın en önemli süper lüks yat merkezleri arasında ilk üç arasında yer alan Antalya Serbest Bölge'de mayıs ayı itibariyle toplam 7 bin 14 metre uzunlukta 378 süper yat, 992 milyon dolara satıldı. Haziranda teslim edilecek 3 yatla birlikte Antalya yat sektörü, 1 milyar doların üzerinde gelire ulaşacak.

Oku
ATSO Başkanı Çetin  TOBB yönetiminde

ATSO Başkanı Çetin TOBB yönetiminde

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bugün gerçekleştirilen seçimli 74’üncü Genel Kurulu’nda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden güven tazelediği seçimlerde TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Oku
ADSİAD’dan TÜSİAD’a ziyaret

ADSİAD’dan TÜSİAD’a ziyaret

ANSİAD yönetimi, bölgesel, ulusal ve uluslararası konularda proje ortaklıklarını görüşmek üzere TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile bir araya geldi

Oku
   Eroğlu TÜRKONFED yönetiminde

Eroğlu TÜRKONFED yönetiminde

Antalyalı işadamı Ali Eroğlu, Türkiye'de SİAD'ların en üst kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) genel kurulunda ikinci kez yönetim kuruluna seçildi.

Oku
   ATB’nin İzmir çıkarması

ATB’nin İzmir çıkarması

Antalya’da zeytin ve zeytinyağ sektörünü ileri taşıma hedefinde olan Antalya Ticaret Borsası, Olivtech 2018 Gurme İzmir Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’nda pazar araştırması yaptı.

Oku